Видео репортаже из нижих рангова такмичења

Фудбал окићен головима и ове године

ОКРУЖНА ЛИГА – ЗОНА ЗАПАД
Почековина, 4. јун 2017. год.
ФК ПОЉОПРИВРЕДНИК – ФК СЛОГА (Ћићевац) 4:1 (3:0)
fk_polj_jd_1-6_plПОЧЕКОВИНА – Гледалаца: 50. Судија: Никола Виријевић (Крушевац) 8. Стрелци: П. Васић у 11, Васиљевић у 24. и Илић у 35. и 76. за Пољопривредник, а Ристић у 88. минуту за Слогу.
ПОЉОПРИВРЕДНИК: Лазаревић 7, Симић 7, Ф. Васић 7 (од 59. Бошковић 7), Миловановић 7, Милосављевић 7,5, П. Васић 7 (од 46. Грујић 7), Тимотијевић 7,5, Пантелић 7 (од 46. Јовановић 7), Ђуровић 7, Васиљевић 7,5, Илић 7,5.
СЛОГА (Ћићевац): Филиповић 5, Петковић 6, Столић 6, Пешић 5, Радовић 5, Станојевић 6,5, Вуковић 5, Велисављевић 6, Ристић 7, Максимовић 5, Радосављевић 6.
Играч утакмице: Мирко Илић, Пољопривредник.
– Пољопривредник је изборио опстанак. Изабраници тренера Живојина Илића, у одлучујућем мечу, нису имали тежак посао, јер су гости из Ћићевца допутовали са једанаест играча. Предраг Васић је у 11. минуту погодио мрежу, после велике грешке Радовића и голмана Филиповића, а већ у 24, Васиљевић је, на асистенцију П. Васића, дуплирао предност. Када је у 35. минуту Илић и трећи пут савладао Филиповића, било је извесно да је опстанак у Зони био осигуран. Крајем полувремена и гости су имали две лепе прилике, али сигурни Лазаревић није се дао изненадити. У незанимљивом и бледом другом полувремену постигнута су два поготка. Мирко Илић је, најпре у 76. минуту, још једном савладао Филиповића, а гости су ублажили пораз два минута пре краја поготком сналажљивог Милана Ристића. Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ – М. Веселиновић.

Почековина, 28. септембар 2014. год.
ФК ПОЉОПРИВРЕДНИК – ФК ЈЕДИНСТВО (Параћин) 1:6 (0:3)
fk_poljp_jd_1sПОЧЕКОВИНА – Гледалаца: 100. Судија: Немања Ђурђевић (Крушевац) 7. Стрелци: Мајдевац у 62. (из једанаестерца) за Пољопривредник, а Трифуновић у 34, 37. и 47, Урошевић у 38, Манојловић у 73. и Милојевић у 76. минуту за Јединство. Жути картони: Цветковић, Симић (Пољопривредник), Динић (Јединство).
ПОЉОПРИВРЕДНИК: Бозољац 6 (од 46. Н. Јовановић 6), Ђ.fk_polj_jd_1-6_plЈовановић 5,5, М. Петровић 5, Милосављевић 5,5 (од 46. Симић 5), Дигић 5,5, Цветковић 5, Радисављевић 5 (од 46. Шљивић 5,5), Милићевић 5,5, Мајдевац 6, Ђуровић 5, С. Петровић 5,5.
ЈЕДИНСТВО: Остојић 7, Динић 7, Миљковић 7,5, Митић 7,5, Гајић 7,5, Танић 7, Урошевић 7 (од 77. Миленовић -), Стјепановић 7 (од 51. Ђурић 7), Бранковић 7 (од 55. Манојловић 7), Милојевић 7,5, Трифуновић 8,5. Играч утакмице: Илија Трифуновић (Јединство).
Параћинци су оправдали улогу фаворита и у сјајној партији напунили мрежу „ратара“...
Комплетан извештај репортера Журнала; М. Веселиновић-Трстеник.

Милорад Сијић
    „ФУДБАЛ у Краљевини Југославији“

fkts_fdb_s– У корпус добрих истражи-вачких радова који се баве историјом фудбала у Србији и Југославији у 20. веку од скора се може уврстити и монографија Милорада СијићаФудбал у Краљевини Југославији“.
    Ово обимно, систематично и веома корисно дело ће у сваком случају представљати обавезну литературу свакоме ко започиње процес упознавања са фудбалом на нашим просторима.
    Преузми комплетну књигу (pdf, 18,1 MB)-free !

Српска лига ИСТОК
    – Сезона 2014/15. Посетите.
    – Сезона 2013/14. Посетите.
    – Сезона 2013/14. (Пролећни део); Посетите.
    – Сезона 2012/13. Посетите.

Расински округ-зоне

КУП 2013/14 – детаљи
    – Финале купа ФС РИС-а у Нишу, јун 2013. Посетите.

НАЈ-ГОЛ – видео голеада
    – Избор најлепшег гола са домаћег терена: НАЈ ГОЛ полу сезоне и целе сезоне 2012/213; најлепших 5 и 10 голова. Посетите.