ЛАГАНА АЛИ ВАЖНА ПОБЕДА КОШАРКАША ПЕТОЛЕТКЕ
КК Прва петолетка – ПРВЕНСТВО 2015/16
КОЛО 12. Трстеник 16. децембар 2015. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – СВИЛАЈНАЦ 84:67 (46:34)
ts_ppt15_svil_84-67_sБез много проблема, трстенички кошаркаши су лако савладали госте из Свилајнца. Мада су гости водили само пар минута на почетку сусрета, домаћин је све то анулирао врло брзо својим прецизним шутевима за три поена, али овога пута и лепим акцима, уласком под кош, асистенцијама и солидним процентом успешних слободних бацања. На овој утакмици је добру партију пружила млађа гарнитура, а тачку на и ставио је најмлађи кадет трстеничке екипе, популарни „Вучко“, који је на лепо асистирање свог саиграча у брзој контри, постигао своје прве кошеве на домаћем паркету. Погледајте видео...
– Већи формат, за таблете и мобилне Галерија html5 КОШ-15;

ДРАМАТИЧНИХ 35 СЕКУНДИ
КОЛО 10. Трстеник 5. децембар 2015. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ЗЛАТАР (Нова Варош) 74:71 (40:33)
ts_ppt15_zlatar_74-71_sДраматични и неизвесни тренуци задњег минута утакмице, када је 19 секунди пре краја резултат гласио 72:71 зa домаћу екипу и онда у прекид завршници са слободним бацањима, играчи Петолетке су имали више хладне крви и реализовали своја слободна бацања, а гости промашили... У правој првенственој утакмици на полувремену Прва петолетка је отишла са 7 поена предности, али су се у наставку утакмице, гости тројкама примакли и изједначили резултат. Дуго је резултат у другом полувремену био нерешен, или 1-2 поена предности за домаћина. Кликните на слику горе лево и погледајте репортажу, или посетите галерију.
– Већи формат, за таблете и мобилне; Галерија html5 КОШ-15;

ВАЖНА ПОБЕДА КОД КУЋЕ...
КОЛО 8. Трстеник 21. новембар 2015. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ПОЛЕТ (РАТИНА) 88:80 (50:44)
ts_ppt15_polet_88-80_sИако су водили сво време утакмице, трстенички кошаркаши су стално били под притиском гостију да изједначе. Међутим, захваљујући сигурним шутевима за 3 поена, прорадиле су акције под кошем, а понајвише верним навијачима, који су и овога пута били 6-и играч тима, тим Трстеничана је успео да задржи предност од осам поена и да на крају слави резултатом 88:80 у своју корист. Гости из Ратине су се представили као смирена екипа, која увек има резервни план у одбрани и за брзи напад. Успевали су у више наврата да вођство домаћина смање на само 4-5 поена. Са нова два бода Трстеничани су се учврстили у средини табеле.

ПОБЕДА У ПРОДУЖЕТКУ, за своју кошаркашку легенду...
КОЛО 6. Трстеник 8. новембар 2015. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ЗЕКАС '75 (РАЧА) 101:95 (86:86, 40:53)
ts_ppt15_zks75_101-95_sУ ретко узубудљивој утакмици, пуној преокрета, трстенички кошаркаши су успели после огромне жеље и борбености да у продужетку утакмице, преокрену резултат и победе одличне госте из Раче резултатом 101:95. Али да су гости победили, неби било незаслужено. У веома фер и борбеној утакмици, гости су на полувремену водили са 13 поена разлике. Како су одмицале четвртине и секунде, домаћи кошаркаши су играли све сигурније, прецизније погађали кош противника и уз огромну подршку својих верних навијача, који су им били „шести играч“, успели да изборе продужетак (86:86), и у екстра времену победе.
Овој утакмици је присуствовао и Богдан Милутиновић Ексер, који је после 35 година боравка у САД-у поново био уз свој тим. Кошаркаши Трстеника су својој кошаркашкој легенди поклонили ову победу...

STREET-BALL CHALLENGE, Tрстеник 2015.

Трстеник – финално вече препуно кошарке, победили најбољи...

ts_strbsk15_fnl1_sts_strbsk15_fnl2_sНа „Омладинском тргу“ испред Народног универзитета, завршен је традиционални, велики летњи турнир у баскету 3 на 3 STREETBALL CHALLENGE TS 2015. Победник турнира и ове године је сјајна екипа из Краљева, Coffee pub, која не само да је доминирала, турниром, већ је и приказала прави тимски баскет 3 на 3 на трстеничкој калдрми. Награде им је уручио председник општине Трстеник. Достојан отпор краљевачкој екипи пружио је домаћи тим „Рођино кафанче“, предвођен већ можемо рећи новом звездом ТС кошарке Лазаром Rадоичићем, који је уједно проглашен за MVP играча турнира. ts_strbsk15_d_sУ финалу најмлађих баскеташа (годишта 2003/04 и млађи) победила је екипа „ТС-Гробари“, а у генерацији млађих јуниора (годишта 2000/01) убедљиво најбоља била је екипа „Момци из краја“, предвођена новом надом трстеничке кошарке, Вуком Кнежевићем. А ни ове године се нису предавали ни најстарији баскеташи Трстеника, популарни ветерани, који су се представили са потезима и асистенцијама достојних NBA лиге, али у „slow motion“ техници. Најбоља код ветерана је била екипа „Забава за публику“. Напоменимо да је дошло у жару игре и до инцидента између групе домаћих навијача и гостију из Краљева, али су лепота баскета и врхунски потези играча обе екипе финалиста, натерала посматраче да пре свега аплаузима и навијањем забораве размирице и на крају се и братски поздраве и изљубе. На овом треба одати признање и све честитке пре свих играчима. У обради су видео материјали са финалне вечери, које ћемо у што краћем року представити на сајту и пуном квалитету у HTML5 галерији. Посебно ћемо истаћи 2-е утакмице суперфинала. Организатори турнира ове године су били: КК „Прва петолетка“ и кафе бар „ТС ЦЕНТАР“. Покровитељи турнира: генерални покровитељ ОПШТИНА ТРСТЕНИК, Спортски савез Трстеник, Спортски центар Трстеник и Народни универзитет Трстеник. Медијски покровитељ турнира била је РТВ Трстеник. Пратили смо турнир све до финалних утакмица фото и видео материјалом у HD и SD формату, а за све са турнира и финалне вечери, ту је видео Галерија html5 КОШ-15;

ПОБЕДА ЗА ОПСТАНАК У ЛИГИ
КК Прва петолетка – ево и кошаркаша који су обезбедили опстанак...
КОЛО 24: Трстеник 4. април 2015. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – СЛОГА (ПОЖЕГА) 95:81 (50:31)
ts_ppt15_slg_plКошаркаши Трстеника коначно су одахнули; у директном одмеравању снаге са конкурентом за испадање из лиге екипом Слоге из Пожеге, славили су убедљивим резултатом 95:81; тако су малтене успели да остану у Првој мушкој регионалној лиги-група ЗАПАД. Кошаркаши Прве петолетке, су играли после дужег времена добро и нису гостима дозволили да их угрозе на домаћем терену, јер би то значило и сигурно испадање из лиге. Знајући да екипи прети опстанак у такмичењу бројни навијачи и љубитељи добре трстеничке кошарке су дошли у халу спортова и нису зажалили. Сво време навијачи су бубњевима, папирнатим тракама, трубама, сиренама и наравно громким аплаузима, здушно бодрили своје другаре. Играчи им нису остали дужни, па су на крају утакмице сви заједно прославили вредну и значајну победу над одличним ривалом из Пожеге.