Десетковани картонима, немоћни у гостима

15. КОЛО – Српске лиге ИСТОК

ДЕСПОТОВАЦ – 25. новембар 2012. год.

ФК СЛОГА – ФК ТРСТЕНИК 3:1 (2:0)
Гпедалаца: 200. Судија: Дејан Стајић (Врање) 7. Стрелци: Сгојковић у 10, Б. Марјановић у 45. и Ковачевић у 63. за Слогу; Рајковић у 80. из пенала за Трсгеник ПГГГ. Жути картони: Милчић и Алексић (Слога), Лазић, Вукосављевић и Милановић (Трстеник ППТ).
СЛ0ГА: Јелић 7, Алексић 7 (од 75. Димитријевић -), Ковачевић 7,5, Ракић 7, М. Миладиновић 7,5,
Б. Марјановић 7, Н. Вучковић 6,5 (од 62. С. Марјановић б), Попов 7 (од 68. Сганковић 6), Петковић 7, Сгојковић 8, Милчић 7.
ТРСТЕНИК ППТ: Пегровић 6, Радисављевић 5,5 (од 85. Марковић -), Г. Стојковић 6, (од 60. Ерић 6),
Дигић 6,5, Симовић 6,5, Миловановић 6, Пецић 6, Лазић 6 (од 63. Рајковић 6), Милановић 6,
Вукосављевић 7, Смиљковић 6,5.
Играч утакмице: П. Стојковић (Слога).
До седме победе, Деспотовчани су дошли добром и ефикасном игром, а истакли су се Предраг Сгојковић и Владимир Ковачевић. Дигић је, у 10. минуту, непотребно фаулирао Милчића, слободан ударац је извео Попов, а Сгојковић је погодио мрежу. Ковачевић је, у финишу, извео корнер, ударац на гол упутио је Петковић, одбијену лопту прихватио Богдан Марјановић и Петровић је други пут савладан.
Ковачевић је поново извео корнер у 63. минуту, лопту је незгодно захаатио бек Радосављевић и завршила је у голу. Високо вођсгво домаћина, искористо је тренер Рајић и прилику дао резервистима; коначни резултат 3:1, 80. минут срушен је Милановић, а пенал је извео Рајковић за почасни гол.

– Дописник „ЖУРНАЛА“, В. Влаховић

Постигнути резултати ФК Трстеник ( јесењи део првенства).
ts_fkts_forma

Реприза драме и неизвесности
14. КОЛО – Српске лиге ИСТОК

– ТРСТЕНИК, 18. новембар 2012. год.

ФК ТРСТЕНИК – ФК БОРАЦ (Бив) 1:0 (0:0)

– Трстенички фудбалери уз велике муке победили традиционално неугодне комшије са минималним резултатом 1:0. Победоносни гол постигао је Д. Смиљковић у 82. минуту, а само минут пре тога трстенички фудбалери су промашили једанаестерац, ударац домаћина са беле тачке је одбранио одлични голман гостију који их је спасао и од убедљивијег пораза.
Забрињава то што су домаћи играчи и овог пута добили 5-6 жутих картона и већи део другог полувремена играли са играчем мање (искључен је капитен екипе).
Видео репортажа са игралишта крај Мораве у Трстенику, пусти филм !

ts_fkts_borac_s

Преузми видео – (flv, 23,7 MB, 480x270 px). – Извештај репортера – М. Веселиновић „ЖУРНАЛ“

– Досадашњи резултати ФК Трстеник у јесењем делу првенства:
ts_rez_14_s

Пораз у Неготину

13. КОЛО – Српске лиге ИСТОК

ФК ХАЈДУК ВЕЉКО – ФК ТРСТЕНИК 1:0 (1:0)

– Остварени резултати и распоред ФК Трстеник у јесењем делу првенства.
fkts_rez_jes_s
Од могућих 12 бодова у последња 4 кола, фудбалери Трстеника освојили само 2 !

Трстеничани оштећени код куће
12. КОЛО – Српске лиге ИСТОК

ФК ТРСТЕНИК – ФК ЖИТОРАЂА (0:0)

Трстенички фудбалери, иако су играли са 10 играча због свог оправдано искљученог играча, не могу да не жале што их је судија добро оштетио код недосуђеног пенала. Главни судија вероватно није могао у брзини све ни да види, али помоћник је потпуно „заказао“ иако је био само на 10-ак метара од места прекршаја. Још је већа брука судијске тројке, пошто се одбрамбени играч гостију активирао у дуел као последњи играч одбране, није добио црвени картон, већ само жути. На снимку се све то лепо види, а ево и фрејмова (слика по слика са снимка) за анализе...
– Играч гостију са бројем (3), левом руком с' леђа повлачи и обара играча Трстеника, који је већ левом ногом загазио у 16 метара гостију...! Пусти филм...

ts_fktszitor_s

Преузми видео (flv, 27,1 MB, 480x270 px).

Слика 1 (Играч гостију се активирао као последњи играч одбране (по линији шеснаестерца се то добро види), руши домаћег играча у плавом дресу са леђа и добија само ЖУТИ картон !?
ts_fkts_zit_1
Слиика 2 (Почетак дуела на ивици шеснаестерца гостију).
ts_fkts_zit_2
Слика 3: (Играч гостију са бројем 3 (жути дрес), левом руком обара домаћег играча који је већ левом ногом у шеснаестерцу гостију !