ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

Чега се стиде?

fkts_grbТрстеник, 3. јuл 2014. год.

За рубрику – ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ!
Фудбалери Трстеника су једина екипа у Савезном рангу такмичења у републици Србији, чланови Српске лиге Исток, тренутно другопласирани у лиги, а НЕ НОСЕ ГРБ-(АМБЛЕМ) СВОГ КЛУБА НА ДРЕСУ ! Иако грб клуба постоји већ више од 20 година, а члан 6. Статута клуба то јасно налаже и каже, фудбалери Трстеника немају шта да поштују, чиме да се диче и поносе на свом дресу. Мислимо да је овај пропуст недопустив. Надамо се да ће клуб у најкраћем року исправити ову бруку, а у име свих прошлих генерација фудбалера Трстеника, обезбедити оно што је светиња за све спортске клубове света – амблем свог клуба на дресовима и срцима својих фудбалера. – Исправљен пропуст, опрема са грбом клуба;

КУП СРБИЈЕ, на територији ФСРИС
НИШ 2. јул 2014. год.
ФК ТРСТЕНИК ППТ – ФК МОРАВАЦ ОРИОН 0:1 (0:0)
НИШ – Стадион Бубањ. Гпедалада 150. Судија; Данило Грујић (Ниш) 8,5.
Стрелац: В.: Стефановнћ у 70. минуту.
ТРСТЕНИК ППТ: Аздејковић 7, Вукајловић 7, Стојковић 7, М. Микловановић 6,5, Љубисављевић 7, Рајковић 7, Милановић 6, Симовнћ 6,5 (Матовић -), Перчевић б (Пантић 6), Вукосављевић 7, Н. Миловановић 6,5.
МОРАВАЦ ОРИОН: Митровић 7, Цекић 7,5, Петровић 7 (М. Костић -), Марковић 7,5, Илић 7, С. Kостић 7, Милић 7,5, Нисић 7, Стојановић 6,5 (Н. Стефановић 7), Стаменковић 6,5 (В. Стефановић 7.5), Николић 8.
Играч утакмице: Николић
Нови прволигаш, Моравац из Мрштана, победник је финала Купа ФС РИС. У  финалу на нишком Бубњу, дому Цар Консгантина, Мрштанчани су се реванширали Трстеничанима за прошлогодишњи пораз, такође у финалу Купа, истоветним резултатом 1:0. Иако је старт утакмице обећавао, jep играч Моравца Милан Нисић са петерца шутирао преко гола у седмом минуту, прво полувреме играло се између два шеснаестерца, без већих прилика за гол. У насгавку, друга слика. Фудбалери Моравца су појачали темпо, приказали далеко бољу, квалитетнију и ангажованију игру, стварали прилике, али Нинослав Николић, Никола Стефановић и Иван Милић нису били прецизни.  Пропуштено је надокнадио Владимир Стефановић, који је у 70. минуту, са око  23 метра, лепим ударцем погодио горњи десни угао гола Аздејковића. До краја резултат се није мењао, тако да је пехар отишао у Мрштане, на велику радост навијача из околине Лесковца. Пехар Владици Цекићу, капитену Моравца, уручио је Благоје Милошевић, генерални секретар ФС региона источне Србије..

дописник „Спортског журнала“ – М. В.

Трстеник 26. јун 2014. год.
ФК ТРСТЕНИК ППТ – ОФК БОР 3:0(0:0)
ts_fkts_kup_plОба тренера извела подмлађене саставе, који су показали лепу и допадљиву игру. Млади играчи су се својски трудили да оставе што бољи утисак, а у другом полувремену су се трстенички плави одужили малобројним гледаоцима са 3 лепа поготка!
У првом полувремену није било погодака, али је било шанси и лепих прилика пред оба гола. fkts_bor_sДомаћин је ипак имао више прилика, али није искористио ни једну. Главни судија се прописно обрукао, када није досудио очигледан пенал над нападачем домаћих у 26. минуту. Но то није сметало плавим момцима да у другом полувремену надиграју своје квалитетне колеге из Бора, и постигну три поготка. Сасвим заслужен пласман Трстеничана у финале купа на територији региона фудбалског савеза Источне Србије.
Комплетан извештај са утакмице репортера Журнала, М. Веселиновић-Трстеник.

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 30. КОЛО
Неготин 15. јун 2014. год.
ФК ХАЈДУК ВЕЉКО – ФК ТРСТЕНИК ППТ 2:1(1:0)
И после пораза, ТРСТЕНИЧАНИ здаржали ДРУГО МЕСТО на табели Српске лиге ИСТОК, чиме су остварили највећи успех у историји трстеничког фудбала у првенственим такмичењима!

Неготин – Гледалаца: 400. Судија: Марјан Савић (Алексинац) 7. Стрелци: Слађан Богдановић у 45, Богословски у 52. из једанаестерца (Хајдук Вељко), Рајковић у 55. (Трстеник ППТ). Жути картони: Динковић, Слободан Богдановић (Хајдук Вељко), Милановић, Матовић (Трстеник ППТ).
ХАЈДУК ВЕЉКО: Н. Милошевић 7, Ћорац 7, Динковић 7, Л. Тодоровић 7, Недељковић 7, М. Милошевић 7, Слободан Богдановић 7,5, Лазић 7 (од 70. Милосављевић -), Слађан Богдановић 7,5, Богословски 8, Вујадиновић 7,5.
ТРСТЕНИК ППТ: Аздејковић 7, Вукајловић 6, Каровић 6, М. Миловановић 6,5, Ћатић 6, Рајковић 7, Милановић 6, Матовић 6,5, Пантић 7, Вукосављевић 6, Н. Миловановић 6,5.
Итрач утакмице. Богословски.
fkts_tim_sУ 4. минуту Алекса Вујадиновић је на асистенцију Николе Богословског добро шутирао, али Лазар Аздејковић је био на месту. Два минута касније слободан ударац са 18 метара је кзвео Богословски, али је голмаи гостију сјајно одбранио. Домаћин је повео на истеку 45. минута, корнер је извео Богословски, лопта је прелетела неколицину играча, а Слађан Богдановић је убацио у мрежу. Хајдуци су дуплирали предност у 52. минуту, Вујадиновић је ушао у шеснаестерац, ту га је срушио Милош Миловановић, а непогрешив са беле тачке био је Богословски.
Гости су дошли до поготка у 55. минуту, Филип Матовић је сјајно проиграо Николу Рајковића, играч гостију је из прве одлично реаговао и погодио леви yгао голмана Николе Милошевића. Добре прилике у наставку пропустили су Слободан Богдановић и Вујадиновић, док је Богословски са 18 метара у 90. минуту упутио пројектил, али се истакао голман Аздејковић.

дописник „Спортског журнала“ – С. Живковић

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 29. КОЛО
Трстеник 8. јун 2014. год.
ТРСТЕНИК ППТ – ЈЕДИНСТВО Параћин 3:1 (1:1); прекид у 87. минуту...
fkts_jed31_plРегистровано постигнутим резултатом 3:1;
Трстеничани, и поред вођства гостију, почетком II полувремена су лако дошли до предности од 3:1, али су гостујући играчи из Параћина са тренером напустили терен у 87. минуту, незадовољни одлуком помоћног судије. Ипак, иако су изгубили утакмицу на терену, пружили су искрено руку фудбалерима Трстеника, честитајући им на фер и спортској игри, којом су били надиграни у потпуности. Тако су „плави“ са обале Мораве, завршили првенствену сезону fkts_jed_3-1sна домаћем терену, на високом другом месту у лиги; (остало је још гостовање код Хајдук Вељка у Неготину у задњем колу). Овај пласман је до сада, у савезним такмичењима, највећи успех трстеничког фудбала. И поред нагомиланих проблема у свом клубу, остали су прави спортсмени разигране младости, којој је пре свега фудбал у срцу. Зато их протиничке екипе поштују и респектују. Упућујемо им све честитке...
Комплетан извештај репортера Журнала; М. Веселиновић-Трстеник.

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 28. КОЛО
Трстеник 31. мај 2014. год.
ФК ТРСТЕНИК ППТ – ФК ДУБОЧИЦА 1923 2:0 (2:0)
fkts_dub_plТрстеничани у сигурној игри са доста залагања, сасвим лако победили Дубочицу из Лесковца резултатом 2:0 (2:0); све је било решено у првом полувремену за пола сата игре. ts_fkts_duboc_sГости су дошли малтене са „спуштеним копљима“. Домаћи фудбалери нису препуштали Лесковчанима олако лопте, стварали су и добре прилике да увећају резултат. Међутим своје добре прилике нису ускористили. Гости су играли без плана, имали су само по једну шансу у сваком полувремену. – Извештај репортера Журнала; М. Веселиновић-Трстеник.

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 27. КОЛО
Житорађа 28. мај 2014. год.
ФК ЖИТОРАЂА – ФК ТРСТЕНИК ППТ 1:0 (0:0)
Гледалаца: 200. Судија: Милош Манојловић (Јагодина) 7. Сгрелац: Пауновић у 75. минуту. Жути картони: Крстић, Тодоровић, Мишић (Житорађа), Н. Миловановић (Трстеник).
ЖИТОРАЂА: Стошић 7, Крстић 7,5 (Јовановић -), Марковић 7,5, Мишић 7, Тонић 7,5, Ћирић 7 (Драгојевић 7), Пауновић 7,5, Милојић 7,5, Б. С. Милошевић 7, Cтaменковић 7 (Станковић 7), Тодоровић 7.
ТРСТЕНИК ППТ: Петровић 7, Вукајловић 6, Ј. Каровић 6, М. Миловановић 6, Милић 6,5, Рајковић 6,5, Перчевић 6, (Џатић 6), Симовић 6,5, Адамац 6 (Марковић -), Матовић 6, Н. Миловановић 6,5.
Играч утакмице: Пауновић Повољне прилике пропустили су Крстић, Пауновић, Милошевић и Милојић. Голман гостију Немања Петровић је увек био на месту и ефикасно спасавао мрежу. У 75. минуту после лепе и брзе акције Милојића, Мипошевића и Мишића, расположени Чедомир Пауновић је пронашао пут ка празном голу гостију. Фаворизована екипа Трстеника пропустила је прилику у 70. минуту, кад је лопта упућена изнад гола Стошића.

Дописник „Спортског ЖУРНАЛА“ – Љ. Милошевић.

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 26. КОЛО
Трстеник 25. мај 2014. год.
ТРСТЕНИК ППТ – ТАБАНЕ ТРГОВАЧКИ 1:1 (0:0)
fkts_tbtrg_1-1plТрстенички фудбалери играли нерешено 1:1 са екипом Трговачког из Јагодине, иако су у свом клубу сведоци великих сукоба и у веома тешкој материјалној ситуацији. Данас су одиграли утакмицу максимално се ангажујући и борећи; нису посустали ни када су гости повели почетком другог полувремена, fkts_tbtrg_sвећ су наставили пуном снагом не дозволивши да их конкурент за високо друго место на табели изненади. То се видело и у игри, јер су били надмоћнији у већем делу меча и пропустили више повољних прилика. Али осетила се горчина и потиштеност, због свега што се дешава око њих, па је и игра била далеко од оне њихове... Прави поштоваоци фудбала у Трстенику им честитају на залагању и борбености. Јер, трстенички фудбал одавно није имао овако квалитетне младе фудбалере, пре свега спортисте и људе.

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 25. КОЛО
Предејане 10. мај 2014. год.
СФК МОРАВАЦ – ТРСТЕНИК ППТ 3:1 (1:0)
Предејане – Гледалаца: 200. Судија: Младен Анђелковић (Врање) 7. Стрелци: Карапанџић у 34, Костић у 70, Ж. Станковић у 86. за СФК Моравац, а Милановић у 85. минуту за Трстеник. Жути картони: Костић (СФК Моравац), Милановић, Љубисављевић, Стојановић (Трстеник ППТ).
СФК МОРАВАЦ: Здравковић 6,5, Тошић 6,5 (Марковић 6,5), Николић 7, Митић 6,5, Видановић 7, Јанковић 6,5 (Петровић 7), Костић 7, Ж. Станковић 7,5, Лазаревић 6,5, Карапанџић 7,5, Б. Станковић 7 (А. Станковић -).
ТРСТЕНИК ППТ: Аздејковић 6, Вукојевић 6, Стојановић 6, Миловановић 6, Милић - (Адамац 6), Каровић 6,5, Милановић 7, Симовић 6, Љубисављевић 6, Вукосављевић 6, (Радивојевић 6,5), Перчевић 6 (Матовић -). Играч утакмице: Станковић
Предејанчани су растерећено ушли у завршницу првенства, пошто су серијом успешних игара благовремено увећали бодовни салдо и дефинитивно отклонили сваку опасност од испадања. Серију утакмица са тренутно најбољим тимовима у лиги, започели су са гостима из Трстеника. Сигурна победа најављује још боље игре, чак и против ривала какви су Раднички из Пирота и лидер Моравац из Мрштана. Утакмица са Трстеником, одиграна уз видљиву предност домаћина који је после сигурног вођства од 2:0 дозволио гостима да постигну почасни погодак. Ипак, већ у следећем нападу, ствари су дошле на право место, тако да је домаћи састав извојевао убедљиву победу.

Дописник „Спортског ЖУРНАЛА“ – С. Ж.

ФУДБАЛСКИ САВЕЗ РАСИНСКОГ ОКРУГА – ФИНАЛЕ КУПА
Крушевац 8. мај 2014. год – Стадион Напретка
ФК ТРСТЕНИК ППТ – ФК ТЕМНИЋ 1924 3:1 (1:0)
ts-fkts_temn_sТрстенички „плавци као професионалци“. Фудбалери Трстеника на финалној утакмици Купа ФС Расинског округа, одиграли једну од најбољих утакмица у сезони 2013/14. Мудро, зрело, паметно, атрактивно, допадљиво и оно што је најважније у фудбалу, ефикасно, потпуно надвисили своје колеге из Варварина. Имали су много тога оправдано да кажу, да приговоре, да, протествују, да грде, али... остали су спортсмени. Нису желели да обрукају своје боје, своју фудбалску прошлост, свој образ, иако и даље не примају још увек никакве надокнаде и немају грб свог клуба на дресовима.ts_fkts_kup14_s Одлучили су се за фудбал... Играли су против финалисте, који је у последњих 12 утакмица забележио 11 победа и 1 реми и надиграли га у свим фудбалским елементима. Ни једног тренутка нису дозволили противнику да им преотме игру. Дали су им три гола, створили 3-4 изврсне шансе, одиграли неколико прелепих пасова и акција, које не виђамо ни на суперлигашким утакмицама. Обрадовали се и веселили када су примили победнички пехар, на повратку у свој Трстеник отпевали по неку младалачку песму и уз момачке шале и досетке, поздравили се... сутра је нови дан, нови тренинг... а са њима и оно – СВИ ЗА ЈЕДНОГ ЈЕДАН ЗА СВЕ – додаћемо и: конац дело краси!
Извештај репортера Журнала; (П. Јанев).

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 24. КОЛО
ТРСТЕНИК 3. мај 2014.
ФК ТРСТЕНИК ППТ – ФК ТИМОЧАНИН 1:0 (0:0)
ts_fkts_tmc_plПо тмурном и кишовитом времену трстенички фудбалери победили искусну и чврсту екипу Тимочанина из Књажевца, резултатом 1:0 (0:0). Гол за домаћина је постигао Смиљковић топовским шутем под пречку са неких 7-8 m пред сам крај сусрета. Трстеничани су имали више од игре, стално су претили акцијама, мада мало успореним, што због клизавог терена, што због добре одбране гостију, која је успевала све до саме завршнице меча да све пробелматиче ситуације успешно решава. Посебно хвалимо одличног голмана гостију, који је одбранио неколико већ виђених лопти у мрежи гостију.
Истичемо да је први пут у Трстенику, једну првенствену утакмицу, водила ЖЕНСКА судијска тројка !
ts_fkts_tmc_sud_sИако дају све од себе, играју срцем, воле свој клуб, иако тренутно, после 24. кола заузимају високо ДРУГО, место на табели Српске лиге ИСТОК, трстенички фудбалери немају пуну подршку свог клуба, па зато ова фудбалска младост нашег града већ два месеца не прима никакве надокнаде, премије, а о наградама и да не говоримо. Ми им зато поклањамо ове странице и бићемо као и увек уз њих и њихове тренере. Ево како то плави Трстеничани раде, чувајући традицију и углед свог клуба!

СРПСКА ЛИГА ИСТОК 23. КОЛО
НИШ 27. април 2014.
ОФК СИНЂЕЛИЋ – ФК ТРСТЕНИК ППТ 1:1 (0:1)
Ниш - Сгадион поред пруге. Гледалаца: 350. Судија: Младен Анђелковић (Врање) 7,5. Стрелци: Авдић у 46. минуту за Синђелић, Рајковић у 22. за Трстеник ППТ. Жути картони: Чмајчанин, Авдић, Миленковић, (Синђелић), Н. Миловановић, Стојковић, Рајковић, М. Миловановић (Трстеник ППТ).
СИНЂЕЛИЋ: Мирџић -, Стојановић 6, М. Петровић 6,5, Чмајчанин 7, Дугалић 7, Томић 6,5, Стошковић 5,5, Миленковић 6,5, Авдић7, Ступар б, Станковић 5,5 (од 68. Ристић 5,5).
ТРСТЕНИК ППТ: Петровић 6, Вукајловић 6, Стојковић 7, М. Миловановић 6, Милић 6,5, Рајковић 7, Љубисављевић 6, Симовић 6,Смиљковић 5,5 (од 54. Перчевић5,5), Вукосављевић 6, Н. Миловановић 6.
Играч утакмице: Чмајчанин.
„Орлићи“ су остали краћи за још два бода. У прескромној фудбалској представи вредни су помена само голови. Трстеничани су повели у 22. минуту после корнера, лопта је дошла до Николе Рајковића који је топовским шутем матирао Мирџића.
Домаћин је поравнао само што је почео наставак меча. Младен Петровић је центрирао са леве сгране, Иван Миленковић је надвисио чувара, упослио Демира Авдића, који је са 6 метара лако затресао мрежу Трстеничана - 1:1.