Рукомет јесен 2015. – Видео галерија5

Прва петолетка – Трепча (КМ) 42:34 (22:15)

Трстеник, 14. новембар 2015. год.
ts_rkppt15_trepca_s ПРВА ЛИГА ЗАПАД (мушкарци)
Рукометаши Прве петолетке, су на домаћем терену савладали екипу Трепче из Косовске Митровице резултатом 42:34 (22:15). После дужег времена, није било великих промена у резултату на утакмици Трстеничана, јер су водили све време са 5-9 голова разлике. Гости из Митровице, су показали леп и допадљив рукомет, посебно њихови најмлађи играчи, а најлепшу акцију на терену је извео баш један од нјамлађих гостију при самом крају утакмице, па вам саветујемо да погледате репортажу са овог меча, или пун формат видеа у галерији.
Хала спортова. Гледалаца: 100. Судије: Александар Рилак и Предраг Обрадовић (Крагујевац). Седмерци: Прва петолетка 4(3), Трепча (5). Искључења: Прва петолетка 8, Трепча 10 минута.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић (4 одбране), Живановић 1, Грбовић 5, Велимировић 1, Миљковић 2 (1), Мијајловић, Обрадовић 4, Николић, Јевтић (4 одбране), Срећковић 6, Ћосић 12, Милетић (5 одбрана), Нешовић, Млаџић 11 (2), Каралић.
ТРЕПЧА: Стевановић (12 одбрана), Милуновић 4, Гаљак 2, Љубисављевић 5 (2), Стојановић 5, Живковић, Вуковић 11 (3), Вучковић, Васовић (1 одбрана), Радовановић 2, Ивановић 1, Стојковић 4, Мирковић. Играч утакмице: Марко Ћосић (Прва петолетка).
Семафор: 9:4 (9), 15:6 (18), 19:13 (26), 23:129 (36), 31:24 (44), 39:31 (55).
–Трстеничани још једном силни на свом паркету. Гости из Косовске Митровице, традиционално неугодан ривал, овога пута нису могли да парирају расположеном домаћину. Предност Петолетке од пет голова, остварена у 9. минуту, још више је увећана на крају полувремена и већ тада било је јасно да бодови остају у Трстенику. Покушали су Митровчани и донекли успели да агресивном игром почетком другог полувремена донекле угрозе сигурно вођство домаћих. У 36. минуту било је подношљивих 23:19, али, испоставило се убрзо, да је то био крајњи домет амбициозних гостију. Марко Ћосић и Владан Млаџић су још једном пружили сјајну партију, а велики допринос у победи домаћих имали су и Грбовић и Срећковић; – Дописник „Спортског журнала“ М. Веселиновић.
– Већи формат видеа. бржи сервер (за таблете и мобилне такође), Галерија5.

Прва петолетка – Раднички 2 (Кг) 32:24 (15:13)

Трстеник, 31. октобар 2015. год.
ts_rkppt15_rdnkg_sПРВА ЛИГА „ЗАПАД“ (мушкарци)
ПРВА ПЕТОЛЕТКА–РАДНИЧКИ 2 (Кг) 32:24 (15:13)
ТРСТЕНИК–Хала спортова. Гледалаца: 150. Судије: Александар Ралић (Звечан) и Стефан Радовановић (Кос. Митровица). Седмерци: Прва петолетка 1 (1), Раднички 3(3). Искључења: Прва петолетка 6, Раднички 4 минута.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић, Живановић, Грбовић 4, Миљковић 1, Мијајловић, Обрадовић 2, Јевтић, Срећковић 3, Ћосић 9, Милетић (17 одбрана), Млаџић 13, Каралић.
РАДНИЧКИ 2: Јовановић (13 одбрана), Величковић, Баруџић 7(2), Веселиновић 2, Ђокић 2, Рајовић, Кнежевић, Станојев 2 (1), Радовић 6, Мутавџић, Ристић, Вељовић, Шукић 3, Јелић, Стефановић 1, Барјактаревић 3.
Играч утакмице: Владан Млаџић (Прва петолетка).
Семафор: 6:4 (8), 9:7 (17), 13:9 (24), 18:13 (37), 27:19(50), 30:22 (57).
– Бодови освојени у прошлом колу против неугодне Жупе у Александровцу, потврђени су у сусрету са добрим Крагујевчанима. Било је то најбоље издање Трстеничана ове јесени на паркету Хале спортова у Трстенику. Домаћин је после равноправне игре први пут до предности од два гола дошао у 8. минуту, а у 22. та предност је увећана на пет голова, што је био наговештај новог тријумфа изабраника тренера Милана Ђорђевића. Одбрана домаћина је, што није био случај у неким претходним мечевима, функцкионисала веома добро, а на голу је бриљирао Владимир Милетић.
Памтиће се његове одбране у 23. минуту, када је за петнаестак секунди у једном нападу одбранио три зицера и побрао аплаузе гледалаца. Али, мало опуштање домаћина у финишу полувремена могло је да их скупо кошта. Крагујевчани су опасно запретили и предност свели на свега два гола. Одговорном и дисциплинованом игром у наставку Трстеничани су ствари поставиле на право место. Разиграли су се Владан Млаџић и на крилу Марко Ћосић, а добро су им асистирали Грбовић, Срећковић и Миљковић, што је било довољно за вредну и убедљиву победу; – Дописник „Журнала“, М. Веселиновић.

Прва петолетка – Омладинац (ГМ) 27:25 (13:16)

Трстеник, 15. октобар 2015. год.
ts_rkppt15_omldgm_sПРВА ЛИГA „ЗАПАД“  (мушкарци)
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – Омладинац (ГМ) 27:25 (13:16)
Нова победа Трстеничана на домаћем терену, после великог преокрета; гости водили у првом полувремену и са 6 поена предности, али домаћин је успео све да надокнади у другом полувремену и сигурном игром одржавао разлику од два гола предности.

Прва петолетка – Младост (Ча) 41:35 (20:13)

Трстеник, 7. октобар 2015. год.
ts_rkppt15_mldca_sПРВА ЛИГA „ЗАПАД“  (мушкарци)
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – МЛАДОСТ (Ча) 41:35 (20:13)
ТРСТЕНИК – Хала спортова. Гледалаца: 50. Судије: Кривокућа (Чачак) и Перишић (Крушевац). Седмерци: Прва петолетка  3(3), Младост 8 (3). Искључења: Прва петолетка 18, Младост 8 минута.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић (5 одбрана), Живановић 1, Грбовић 8, Велимировић 1, Миљковић 7, Мијајловић, Николић, Јовановић, Јевтић (10 одбрана, 4 седмерца), Срећковић 3, Ћосић 12, Бекрић 1, Млаџић 7, Брадић, Јаћовић 1.
МЛАДОСТ (Ча): Достанић (5 одбрана), Милошевић 1 (1), М.Томићевић, Павловић 3, Богдановић 7, Ђурђевић 5, Бабић 7 (2), Ђ. Томићевић, Павичић 9, Луковић (11 одбрана), Вуковић 3.
Играч утакмице: Марко Ћосић (Прва петолетка).
Семафор:  3:3 (7), 9:7 (16), 15:10 (24), 27:16 (38), 33:28 (49), 39:31 (56).
У заосталој утакмици трећег кола, Прва петолетка  је, против солидних Чачана, забележила прву победу. Добар део првог полувремена протекао је у равноправној игри, али већ у 24. минуту на семафору је било 15:10 и наговештај да домаћин граби ка првим бодовима ове јесени. Разиграни Ћосић, Грбовић, Миљковић и Млаџић и на голу јајни Никола Јевтић, са четири одбрањена седмерца, увећавали су предност, која је у неким тренутцима износила и 12 голова. У финишу сусрета мали пад у игри Трстеничана. Последњих неколико минута, готи су искористили предност од два играча више и успели да ублаже пораз. – Извештај са утакмице, репортер „ЖУРНАЛА“, М. Веселиновић.

Рукомет пролеће 2015.

Прва петолетка – Ариље 34:30 (19:16)

Трстеник, 19. април 2015. год.
ts_rkppt15_arlj_sРезултатска неизвесност трајала је само десетак минута. Већ у 18. домаћин је дошао до три гола предности, а средином другог полувремена било је и шест голова вишка. Велики део посла у домаћем тиму обавили су голмани Симић и Милетић, одбранивши три седмерца и бек Мирослав Миљковић са седам погодака. Код гостију истакли су се капитен Пајовић са седам голова, Гавриловић и Радељић, али је то било недовољно да се угрози победа Трстеничана;
Комплетан извештај са утакмице, репортер „ЖУРНАЛА“ - М. Веселиновић

Одлична игра...

ts_rkppt15_sРукомет је у Трстенику један од спортова са најдужом традицијом. Почели смо и ми са представљањем златних времена ТС спорта рукометом; изнели велики број сачуваних и брижљиво сакупљаних података једног од најстаријих трстеничких рукометаша и оснивача поратног рукомета, Зорана Дамјановића и ту смо и стали. Али, ево после пуне 4 године рукомет се вратио и то сасвим заслужено на главне i-net странице свога града. Први пут после много година, трстенички рукомет могу да гледају посетиоци сајта trstenicani.rs или .com; представљамо утакмицу 15. кола Првое лиге-ЗАПАД, у којој су Tрстеничани победили екипу Радничког (Кг) II у драматичном завршетку резултатом 28:27;

ТРСТЕНИК – Хала спортова. Гледалаца: 200. Судије: Марко Јовановић (Рача) и Димитрије Савић (КВ). Седмерци: Прва петолетка 3(3), Раднички II  5(3). Искључења: Прва петолетка 12, Раднички II  8 минута.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Живановић, Грбовић 2, Велимировић, Миљковић 9 (2), Мијајловић, Јаћовић 3, Обрадовић 5, Милетић 6 одбрана, 1 седмерац), рећковић 3, Јевтић (10 одбрана), Цветковић 1, Млаџић 5 (1), Николић.
РАДНИЧКИ II: Јовановић (3 одбране), Благојевић 3, Ђукић 4, Тасић, Баруџић 3 (2), Пушоња, Вуковић 2 (-), Станишић 7 одбрана), Вујовић, Раденовић 3, Станојев 3, Поскурица 6 (2), Рајић, Барјактаревић 3.
Играч утакмице: Мирослав Миљковић (Прва петолетка).
Семафор:  4:4 (8), 8:6 (20), 10:9 (25), 18:14 (37), 21:19 (46), 26:20 (53).
Мало ко је могао очекивати да ће домаћин, после одличне игре и сигурног вођства, до нове победе доћи тек после драматичне завршнице. У првом полувремену сјајно је функционисала десна страна напада Трстеничана предвођена тандемом Миљковић – Обрадовић и одличним голманом Николом Јевтићем, па се на одмор отишло са предношћу домаћих од два гола...
– Већи формат видеа. бржи сервер (за таблете и мобилне), Галерија5.

Рукомет - почетна

rkppt_youtube_sРК Прва петолетка–све утакмице код куће у пуној брзини и формату на плеј листама: Рукомет – ПРВА ПЕТОЛЕТКА.