Рукомет пролеће 2016. – Видео галерија5

Прва петолетка – Нови Пазар 27:26 (15:12)

Трстеник, 7. мај 2016. год.
ПРВА ЛИГА ЗАПАД (мушкарци) 19. КОЛО
ts_rkppt16_nvpz_sОдавно нисмо гледали овако занимљиву и драматичну рукометну утакмицу у Трстенику, поготову њен сам финиш у последњих 30 секунди игре. Све нас је то подсећало на нека давна златна времена трстеничког рукомета, која су се одвијала на популарном „Партизановом игралишту“ (одвајкада званом „Васин плац“), када су чак и под рефлекторима давних 1960/70-их рукомет играли Зоран, Зарија, Деско, Рајко, Дуја, Раца, Бине, Лика, Кожукче, Микица, Зрика, Јуца, Пања, Раша, Бадрљица, Гића, Толе, Калфа... Гостовала је другопласирана-одлична екипа Новог Пазара, а рукометаши Петолетке су тренутно четврти и то са утакмицом мање. Домаћи играчи већ у низу имају неколико победа за редом, па су и у овом сусрету изгарали да би дошли до победе. Али гости из Пазара су имали одличне нападе, контре и шутере, па је резултат стално био неизвестан и кретао се час у корист једних, час у корист других. Изузетно је било драматично у последњих 3-4 минута утакмице. Посебну ноту овом сусрету су дале две даме-судије, које су одлично водиле овај драматичан меч. Није им богме било лако, обе екипе су желеле да буде по њиховом, али „чврсте лејди“ нису попуштале ни за педаљ.
ts_rkppt16_npaz_sИЗВЕШТАЈ РЕПОРТЕРА „Спортског журнала“:
ТРСТЕНИК–Хала спортова. Гледалаца 100. Судије: Драгана Јаковљевић и Данијела Сандо (Чачак). Седмерци: Прва петолетка 2(2), Нови Пазар 5(3). Искључења. Прва петолетка 12, Нови Пазар 12 мин.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић (2 одбране), Живановић, Грбовић 6, Велимировић, Миљковић 5, Димитријевић 5, Обрадовић, Бинић, Милетић (16 одбрана, два седмерца), Срећковић 1, Ћосић 2, Нешовић, Млаџић 7 (2), Брадић 1, Каралић.
НОВИ ПАЗАР: Ахмет Мекић, Хамза Салковић, Халид Салковић, Ћуркић 4, Бадић 2, Арифовић 1, Сефовић, Црновршанин 5 (1), Ћосовић (14 одбрана), Бабић 10 (2), Миралемовић, Ћоровић, Бихорац, Бајрактаревић 4, Алмин Мекић.
Играч утакмице: Бранислав Грбовић (Прва петолетка).
Семафор:  2:5 (9), 8:9 (18), 14:12 (27), 17:17 (39), 21:22 (50), 24:24 (55).
Сјајна рукометна представа у трстеничкој Хали спортова. У дербију домаћин је у борбеној, тврдој и у финишу драматичној утакмици, савладао фаворизоване Новопазарце.
Нервозан почетак и неколико грешака домаћих  гости су зналачки искористили и у 9. минуту стекли предност од три гола (2:5) коју су сигурном игром одржавали све до 25. минута. Финиш првог полувремена, међутим, у знаку пробуђених Трстеничана. Одлична игра у одбрани на челу са сигурним голманом Милетићем и на крају првог дела велики преокрет и три гола предности за домаћина. Гости, предвођени снажним Бабићем, Црновршанином, Ћуркићем и голманом Ћосовићем  су,  у наставку, за десетак минута, изравнали резултат. До краја меча, дивовска борба, а у последњем минуту права драма. Тачно минут пре краја Бајрактаревић је донео предност гостима (25:26), а после тајм аута домаћин је 30 секунди пре краја изравнао резултат голом Млаџића.
Последњи напад  Пазараца прекинут је десет секунди пре завршетка због прекршаја Бабића. Трстеничани нису пропустили шансу и после контре  фаулиран је Велимировић, а Владан Млаџић је у последњој секунди реализовао седмерац за велики подвиг домаћина. М. Веселиновић
Препоручујемо вам да погледате целу репортажу са овог супер сурета, нећете погрешити.
– Све то можете видети у видео репортажи и у галерији за све медије у већем формату.

Прва петолетка – Жупа 54 (Ац) 35:30 (19:13)

Трстеник, 28. април 2016. год.
ПРВА ЛИГА ЗАПАД (мушкарци) 17. КОЛО
ts_rkppt16_zupa_sТРСТЕНИК – Хала спортова. Гледалаца: 100. Судије: Цвркотић (Прибој) и Вукојичић (Пожега). Седмерци: Прва петолетка 2 (1), Жупа 4(3). Искључења: Прва петолетка 6, Жупа 6 минута.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић (5 одбрана), Живановић, Грбовић 5, Велимировић 1, Миљковић 5, Димитријевић 2, Обрадовић 3, Милетић (9 одбрана, седмерац), Срећковић 1, Ћосић 7, Млаџић 8 (1), Брадић 3, Каралић, Нешовић.
ЖУПА 54: Перчевић (1 одбрана), Андрија Радовановић 7, Милић 10 (2), Петковић, Илић, В. Николић, М. Николић 1, Милетић, Џопалић (10 одбрана, седмерац), Ћалић 1, С. Прибаковић 8 (1), Ковачевић, Минић 3, Александар Радовановић, У. Прибаковић.
Играч утакмице: Владан Млаџић (Прва петолетка).
Семафор: 6:2 (10), 11:5 (17), 17:11 (26), 23:17 (37), 25:20 (46), 32:27 (55).
Са серијом добрих игара и победа, трстенички рукометаши наставили су и у комшијском дербију са Жупом из Александровца. У одложеној утакмици 17. кола домаћин је надиграо старог ривала и све је ближи горњем делу табеле. У првом полувремену одлична игра домаћина. На голу сигурни Владимир Милетић, чврста одбрана и напад скоро без грешака. Предност од шест и више голова већ је гарантовала нове бодове за изабранике тренера Бранислава Вукелића. У наставку благи пад у игри Трстеничана, али ни једног тренутка њихово вођство није било угрожено. Одличан „трилинг“ гостију Милић, С. Прибаковић и Андрија Радовановић је пружио изванредну партију, међутим, било је то недовољно да се парира домаћину са расположеним Млаџићем, Ћосићем, Грбовићем и Миљковићем.

Дописник „Спортског журнала“ М. Веселиновић.
– Све то можете видети у видео репортажи у галерији за све медије.

Прва петолетка – Локомотива (Л) 21:20 (11:12)

Трстеник, 2. април 2016. год.
ПРВА ЛИГА ЗАПАД (мушкарци) 15. КОЛО
ts_rkppt16_lok_sТРСТЕНИК – Хала спортова. Гледалаца: 100. Судије: Ралић (Звечан) и Радовановић (Косовска Митровица). Седмерци: Прва петолетка 6 (5), Локомотива 6(4). Искључења: Прва петолетка 4, Локомотива 12 минута. ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић (17 одбрана, 2 седмерца), Живановић, Грбовић 2, Велимировић, Миљковић 3, Димитријевић 2, Каралић, Обрадовић 2, Рачић 1, Милетић (4 одбране), Срећковић, Ћосић 2, Нешовић, Млаџић 7 (5), Брадић 2, Јаћовић. ЛОКОМОТИВА: Раденовић 3, Ристић, Стошић 5 (2), Илић1, Тасић, Јовановић 1, Барјактаревић 3, Богићевић (12 одбрана, један седмерац), Добросављевић, Ву кадиновић, Миленковић 4 (1), Стојковић, Дилић 3. – Семафор: 3:3 (8), 5:7 (16), 8:12 (25), 15:14 (38), 17:15 (46), 19:19 (55).
Играч утакмице: Бојан Симић (Прва петолетка).
– Трстеничани су забележили вредну победу против традиционално неугодног ривала и прекинули низ од четири узастопна пораза у међусобним мечевима. Већ у првим минутима могло се закључити да ће стотинак гледалаца посматрати квалитетан и крајње резултатски неизвестан сусрет. Гости су нешто боље кренули и после вођства домаћих од 2:0, у 16. минуту преокренули резултат и пет минута пре краја првог дела дошли до предности од три гола. Одмах је реаговао тренер домаћих Вукелић и после тајм аута захуктала Локомотива је заустављена и имала је само гол предности. Друго полувреме још квалитеније и узбудљивије. Трстеничани су заиграли као препорођени и све до половине овог дела били у сталном вођству.
На голу је бриљирао Бојан Симић, одбранио је и два седмерца, а велики удео у преокрету имали су Млаџић, искусни Миљковић, Димитријевић и Брадић. Међутим, гости се нису предавали и захваљујући расположеним Раденовићу, Стошићу, Миленковићу и одличном голману Богићевићу, успели да пет минута пре краја изравнају резултат (19:19). У драматичном финишу домаћин се боље снашао и забележио минималну победу. Дописник „Спортског журнала“ М. Веселиновић.

Прва петолетка – Ариље 28:25 (10:12)

Трстеник, 19. март 2016. год.
ПРВА ЛИГА ЗАПАД (мушкарци) 13. КОЛО
ts_rkppt16_arilje_sРукометаши Прве петолетке, су на домаћем терену савладали екипу Ариља резултатом 28:25 (10:12). Прво полувреме гости су решили у своју корист са два гола разлике, а домаћи рукометаши су се доста испромашивали у том делу утакмице. У другом полувремену све је дошло на своје место, домаћин је заиграо жустрије, борбеније и преокренуо резултат половином другог полувремена.
ПРВА ЛИГА„ЗАПАД“ (мушкарци): ПРВА ПЕТОЛЕТКА – АРИЉЕ  28:25 (10:12)
ТРСТЕНИК - Хала спортова. Гледалаца: 100. Судије: Немања Живић (Крагујевац) и Жељко Стаменић (Аранђеловац).  Седмерци:  ППТ  1(1), Ариље  5 (5). Искључења: ППТ 4, Ариље 2 минута.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА: Симић (18 одбрана), Живановић 1, Грбовић 2, Велимировић, Миљковић 2, Димитријевић 4 (1), Милићевић, Обрадовић, Рачић 2, Милетић, Срећковић, Ћосић 4, Нешовић, Млаџић 5, Брадић 5, Јаћовић 3.
АРИЉЕ: Јовановић, Сретеновић 2, Алексић, Жунић, Пајовић 6, Томашевић 7 (1), Бојовић, Маслак, Милетић 7 (4), Гавриловић 1, Радељић 2, Јездимировић (16 одбрана).
СЕМАФОР:  2:5 (8),  7:9 (18),  9:11 (25), 15:15 (39), 22:19 (49), 26:23 (56).
Прве бодове у наставку првенства домаћин је освојио после велике борбе. Гости су боље кренули и до краја полувремена стално били  у предности од неколико голова. Тек у 16. минуту Трстеничани  су успели да смање број грешака, разлику свели на подношљивих минус два и са много више амбиција ушли у наставак.
Почетак другог полувремена то је и потврдио. Изабраници тренера Бранислава Вукелића, заиграли су као препорођени и са много јачом клупом, већ у 41. минуту први пут дошли у вођство (17:16). Одличном игром у одбрани  на челу са сјајним голманом Бојаном Симићем, разиграним Млаџићем, Ћосићем, Димитријевићем и Брадићем, домаћин је потпуно контолисао меч и дошао до важних бодова. Код гостију истаккли су се голман Јездимировић, Томашевић, Пајовић и Милетић.
– Дописник „Спортског журнала“ М. Веселиновић.
Све то можете видети у видео репортажи у галерији за све медије.

Рукомет - почетна

rkppt_youtube_sРК Прва петолетка–све утакмице код куће у пуној брзини и формату на плеј листама: Рукомет – ПРВА ПЕТОЛЕТКА.