СРПСКА ЛИГА–ИСТОК, сезона 2015/16
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник, пролећни део првенства 2015/16.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 96 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – пролећни део првенства

Екипа са највише ремија

Трстеник, субота 7. мај 2016. год. Коло 25.
Трстеник ППТ – Јединство (Бошњаце) 0:0
Ове суботе Трстеничанима се представили мајстори ремија, екипа Јединства из Бошњаца, која је забележила највише ремија у првенству (од данас 11), али је од Трстеничана поражена на свом терену у јесењем делу резултатом 0:2. Трстенички плави дресови су овога пута „побелели“ од бледе и слабе игре домаћина и потрошене плаве боје, вероватно за фарбање Ускршњих јаја. – (webadmin trstenicani.rs).
– Трстеник, гледалаца 150. Судија: Милош Јанковић (Неготин) 6. Жути картони: Савић, Смиљковић, Јанковић (Трстеник ППТ), Ненад П. Костић, Арсић, Цакић (Јединство).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Јанковић 7, Парис 6,5, Савић 7, Милић 7, Мајдевац 6,5 (од 73. Срејић 7), Ристић 6,5, Арсић 6 (од 46. Адамац 6,5), Радивојевић 6,5, Вукосављевић 6,5 ( Матовић -), Смиљковић 7.
ЈЕДИНСТВО: Данић 7, Цакић 7,5, Николић 7, Илић 6,5, Динић 7, Ненад Ј. Костић 7,5, Ранђеловић 6 (од 74. Стефановић 6,5), Ненад П. Костић 6,5, Младеновић - (од 32. Арсић 7), Марковић 7, Ф. Костић 6,5 (од 89. С. Ђорђевић -). Играч утакмице:  Ненад Ј. Костић.
ts_fkts16_jedns_0-0_sЦиљ гостију да са гостовања крај Мораве однесу најмање бод у потпуности је остварен. Момци тренера Милана Ђорђевића су се у већем делу сусрета умешно бранили, а у финишу меча неколико пута озбиљно запретили из брзих контранапада.
Домаћин је ипак створио више повољних прилика. У 3. минуту голман гостију је сјајно интервенисао на покушај Смиљковића из слободног ударца. Још једном је Смиљковић добро извео слободни ударац са леве стране, а високи Савић је за мало пребацио преко гола. Најзрелију прилику домаћин је пропустио у 58. минуту. Била је то акција у три потеза: Вукосављевић је проиграо Смиљковића на десном крилу, уследио је добар ценатршут, а млади Немања Мајдевац се спетљао и са неколико метара главом послао лопту поред гола. – Репортер „Журнала“ М. Веселионовић
– За најзанимљивије детаље са овог бледог издања фудбала, ту је Видео16-Галерија5;
– Све утакмице код куће пролећног дела првенства, ФК ТРСТЕНИК ППТ – YOUTUBE;

Три бода и са гостовања

Мрштане 1. мај 2016. год. Коло 24.
Моравац ОРИОН – Трстеник ППТ 1:2 (1:1)
ts_fkts16_mrvor_sts_fkts16_djrvks_sТрстенички фудбалери се враћају са сва три бода освојена на „тврдом“ терену Мрштана. У досадашњих осам сусрета (урачунате и две куп утакмице) са увек неугодним противницима, плави са Мораве су победили 5 пута, играли нерешено 2 пут и изгубили једну утакмицу. Увек су то били минимални резултати. Испоставило се да је и овог пута традиција била на страни Трстеничана, добра и сигурна игра, посебно што је одбрана плавих коначно била комплетна и без повређених играча, па је све функционисало како треба. Димаћин је повео почетком првог полувремена, а плави су изједначили одмах у следећем нападу. Гол је постигао млади нападач Марко Ристић на асистенцију Мајдевца. Одмах на почетку другог полувремена, моторна полуга плавих, искусни играч Трстеничана, Ђорђе Вукосављевић је ефектним поготком савладао домаћег голмана и понео вредан Ускршњи поклон од три бода у свој град. (ТСинфо-WEB).
СЦ ОРИОН. Гледалаца: 50. Судија: Милош Манојловић Jагодина) 5. Стрелци: Станковић у 9. за Моравац Орион, Ристић у 10. и Вукосављевић у 47. за Трстеник. Жути картони: Раденовић, В. Илић, Петровић (Моравац ОРИОН), Смиљковић, Парис, Миодраговић (Трстеник ППТ).
МОРАВАЦ ОРИОН: Петковић 6,5. Стојановић 6, Марковић 6,5 (Ћирић 6), Џикић 6,5, Д. Стефановић 6, Раденовић 6, Карапанџић 6, Стојиљковић 6,5 (Цекић -), Станковић 7 (В. Стефановић 6), Петровић 6, Селимовић 6.
ТРСТЕНИК ППT: Миодраговић 7, Јанковић 6,5, Парис 6,5, Савић 7, Милић 7, Матовић 7, Мајдевац - (Грујић 6), Смиљковић 6 (Срејић -), Перчевић 6 (Младеновић -), Вукосављевић 7, Ристић 7.
Играч утакмице: Марко Ристић.
Све што је домаћин могао то је да почетну иницијативу претвори голом Марка Станковића у вођсгво, да би фудбалски туш само минут касније и изједначујући погодак Марка Ристића, најавио неуспех Мрштанчана. У 47. минуту искусни Вукосављевић је, после школски изведеног контранапада, лако матирао Петковића. Домаћини замерају судији Манојловићу што спорну ситуацију у завршници није квалификовао као прекршај за најстрожу казну.  – Извештај репортера „Журнала“ С.  Ж.

Против гостију из Бора
Трстеник, среда 27. април 2016. год.
Трстеник ППТ – ОФК Бор 7:0 (5:0)
ts_fkts16_bor_7-0_sОдложена утакмица 23. кола Српске лиге -ИСТОК завршена је победом Трстеничана убедљивим резултатом. Утакмица је била решена малтене већ у првих 10 минута, када је резултат био 3:0 за домаћина. Веома млада екипа из Бора није успела да одоли нападима плавих, па је полувреме завршено резултатом 5:0 у корист Трстеника. У другом полувремену играло се са промењеним саставима и у мирној завршници на крају је било 7:0 за Трстеничане. Тако су плави са Мораве коначно поправили свој негативни скор са головима од -8 на -1 (однос дати/примљени голови). Све голове и најзанимљивије детаље погледајте у Видео16-Галерија5;
Надметање као на тренингу; извештај репортера „ЖУРНАЛА“ М. Веселиновића

Како оцењени добро прошли - „нокаут“ у Нишу
Ниш, 16. април 2016. год.
Синђелић – Трстеник ППТ 4:0 (2:0)
ts_fkts15_sindj_sНиш – Стадион: Дурлан. Гедалаца: 200. Судија: Бошко Божовић (Пирот) 7. Стрелци: С. Петровић у 18, Прокић у 19, Стаменковић у 49. и М. Петровић у 58. минуту. Жути картони: Ристић, Милић, Радивојевић, Савић (Трстеник ППТ).
СИНЂЕЛИЋ: Бабић -, Јовић 7 (од 60. Младеновић 6), Јовановић 7 (Од 73. Петковић -), Маринковић 7,5, Видановић 7, Мијатовић 7,5, М. Петровић 7,5, Прокић 7 (од 60. Мирчић 6), Лазаревић 6,5, С. Петровић 7,5, Стаменковић 8.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7,5, Јанковић 5, Мајдевац 5, Савић 5, Милић 5, Срејић 5 (од 71. Васиљевић -), Перчевић 5 (од 65. Грујић -), Радивојевић 5,5, Смиљковић 5 (од 61. Младеновић 5), Вукосављевић 5, Ристић 5. – Играч утакмице: Стаменковић.
Успаванку крај Нишаве у 18. минуту прекинуо је Страхиња Петровић. Дуго је трајала акција „орлића“, лопта је дошла до старијег Петровића који је шутирао са 25 метара, на путу ка мрежи закачила је дефанзивца гостију и преварила Миодраговића. После 50 секунди домаћин је дуплирао вођство, Стаменковић је шутирао топовски са 10 метара, Миодраговић је одбио, а Прокић постигао првенац у дресу „орлића“. Кроз 20 минута после филигранске акције, Дејан Сгаменковић је уздрмао пречку. Синђелић је у наставку кренуо жестоко, Лазаревић није реализовао идеалну шансу у 48. минуту, али минут касније након асистенције Мијатовића, мрежу Трстеничана погодио је покретљиви Стаменковић. Код 4. гола сналажљив је био Младен Петровић. До краја утакмице „орлићи“ нису искористили четири стопостотне шансе, а талентовани Трстеничанин Радивојевић, погодио је пречку и то је била једина шанса гостију.

– дописник „Журнала“ М. Гијевски

Коначно засијало сунце и крај Мораве
Трстеник, СРЕДА 13. април 2016. год.
Трстеник ППТ – Слога Деспотовац 3:1 (2:1)
ts_fkts16_slg_3-1_sts_fkts16_slg_razg_sВанредно 21. коло Српске лиге ИСТОК, Трстеничанима донело коначно толико жељену победу, ону праву-пролећну. Ова победа и освојена врло важна три бода, дају једно велико самопоуздање и елан целој екипи плавих. Мада се у појединим деловима игре и даље осећало неиграње великог броја играча, што повређених, што са картонима, све то није могло да умањи жељу и хтење плавих са Мораве и покажу да нису заборавили да играју фудбал. Пожртвовано, борбено, до последњег даха у борби за сваку лопту, Трстеничани су поново истакли да могу, када се уједини искуство и младост, увек стићи до победе. Посебно је радовало то, што су и старији-искуснији играчи, давали такт игри, помагали и бодрили соје голобраде шеснаесогодишњаке да истрају и у најтежим дуелима и ситуацијама. А ова нова младост трстеничког фудбала је узвратила пуном мером, са три значајна гола, добрим акцијама и топовским шутевима у оквир гола противника. Све ово и више од тога, погледајте у видео репортажи Видео16-Галерија5; Утакмице ФК Трстеник ППТ и на YouTube!
У шестом покушају-пун погодак; комплетан текст репортера „ЖУРНАЛА“ М. Веселиновића