СРПСКА ЛИГА – ИСТОК, сезона 2016/17, пролећни део
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник, јесењи део првенства 2016/17.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 97 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – 97 година клуба
Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 20.
Ниш, 9. април 2017.
ФК Цар Константин – ФК Трстеник ППТ 2:0 (0:0)
ts_fktst16_fk_carkonst_1-3_detalj_sЕкипа „Царића“ из Ниша коначно остварила победу пошто су ( по традицији), савладали слабе госте из Трстеника; – биланс међусобних сусрета ова два клуба је на страни Цар Константина: од 14 мечева има 9 победа, 4 ремија и само 1 пораз. О слабој игри Трстеничана говоре оцене репортера „Журнала“ и неоцењен голман домаћина. У пет пролећних кола фудбалери Трстеника су забележили 1-у победу, 2 ремија и 2 пораза.

Ниш – Гледалаца: 270. Судија: Јован Ђорђевић (Врање) 6,5. Стрелци: Јовић у 51, Митровић у 90. минуту (пенал). Жути картони: Ступар, Јовић, Богдановић (Цар Константин), Милић, М. Ристић, Гашић, Ми. Радивојевић (Трстеник ППТ).
ЦАР КОНСТАНТИН: Перић –, Митровић 7, Ступар 7, Васиљевић 7, Богдановић 7, Ј. Јовановић 6 (Петковић 6), Јовић 7,5, Каличанин 6,5, Стефановић 6, И. Ристић 6,5 (Стевановић –), Радивојевић 6 (Радуловић 6).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 6,5, Павловић 5,5, Унић 5,5 (Матић –), Парис 5,5, Милић 5,5, Гашић 6, Ма. Радивојевић 5,5 (Перчевић 5), М. Ристић 5,5, Ми. Радивојевић 5,5, Васић 6, Миловановић 5 (Егерић 5). Играч утакмице: Јовић
– Домаћин је после 363 минута поста, постигао погодак и трасирао пут ка пролећном првенцу. Игор Ступар је у 51. минуту дубинском лоптом пронашао Јовића, који је између штопера Трстеничана, из тешке позиције, ударцем главом савладао Миодраговића – 1:0. Предност је удвостручена на крају, Јовић је преварио двојицу чувара, Милић га је оборио, Ђорђевић досудио најстрожу казну, a Митровић погодио доњи угао – 2:0.

Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ из Ниша М. Гијевски

Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 19.
Трстеник, 1. април 2017. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Моравац ОРИОН 2:4 (2:1)
ts_fktst17_moror_2-4_s – Добро се познају, дерби кола, ОРИОН заиграо свој Моравац и сасвим заслужено победио... Али, када су плави (и то прави са традиционалним плавим дресовима), заиграли своју игру и повели са 2:1, успут су већ узимали једно петнаестак минута Орионову кожу за опуту, сабили их у шеснаест и претили сваког момента голом, погодили стативу и пречку гола Моравца; тада је срце Ориона било у петама. Но, средили су своје редове, брзим контрама и уз велике грешке одбране Трстеничана лако, за 2-3 минута дошли до вођства од 2:3 и после је све било лако. Љубитељи фудбала ипак задовољни, поздравили су своје момке који су играли пожртвовано, али мало и нервозно, за овакве сусрете треба пружити мудрију и квалитетнију партију. Једно је сигурно, навијачи Трстеника ће уживати у гледању I полувремена, а навијачи Моравца у акцијама и головима својих љубимаца у II полувремену. Треба рећи да је на трстеничком игралишту крај Мораве 1. априла, победио у сваком слуучају-фудбал, а не априли, ли, ли... !
– Погледајте репортажу са утакмице у већем формату, Видео1617-Галерија5;
Извештај-Спортски журнал
ТРСТЕНИК – Гледaлаца: 250. Судија: Владимир Милосављевић (Сврљиг) 7. Стрелци: Митар Радивојевић у 24. и Марко Радивојевић у 45. за Трстеник ППТ, а Горчић у 13, Николић у 60. и 62. и Ђокић у 84. минуту за Моравац Орион. Жути картони: Павловић, Каровић, Васић (Трстеник ППТ), Илић (Моравац Орион). ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 6,5, Павловић 5,5 (од 81. Матић -), Маринковић 5 (од 58. Унић 6), Каровић 6,5, Милић 6,5, Гашић 6, Марко Радивојевић 7,5, Ристић 7, Митар Радивојевић 7,5, Васић 6, Миловановић 6 (од 66. Срејић 6).
Моравац ОРИОН: Цакић 7, В. Стојановић 7, Петровић 7, Илић 7, Горчић 7,5, Маринковић 7, Николић 8,5, И. Стојановић 7, Митровић 7,5 (од 78. Станковић -), Стефановић 8 (од 90. Марковић -), Костић 6 (од 73. Ђокић 7). Играч утакмице: Нинослав Николић.
– Дерби је оправдао очекивања. У веома доброј представи, у отвореној игри, са пуно пропуштених прилика и резултатских преокрета, Моравац је био бољи и заслужено носи бодове у Мрштане. Гости су од почетка били опаснији и у 13. минуту, после велике гужве пред голом Миодраговића, највише среће је имао Горчић и спретно погодио мрежу. Трстеничани су само десетак минута узвратили. Сав посао су обавили браћа Радивојевић, мат у два потеза. Старији Марко је са средине терена проиграо млађаног Митра и голман Цакић је капитулирао. У финишу полувремена две лепе прилике за госте. Стефановић је из повољне позиције шутирао преко гола, а нешто касније Митровић је погодио пречку. У судијској надокнади још једном на сцени су били Радивојевићи, овога пута у промењеним улогама. Митар је после брзе контре био у улози асистента, а Марко је са ивице шеснаестерца упутио прави пројектил за вођство домаћина. Гости су и у наставку кренули несмањеном жестином и за непуна три минута потпуно преокренули реузлтат. Пре тога домаћини су пропустили две изгледне шансе, Милановић је 50. минуту снажним ударцем погодио стативу изненађеног Цакића, а у 56. Митар Радивојевић је уздрмао пречку. Казна је стигла у 60. и 62. минуту головима незадрживог Нинослава Николића, коме су асистирали В. Стојановић, а затим Владимир Стефановић. Одличну игру гостију у овом периоду крунисао је Немања Ђокић у 84. минуту; – Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ M. Веселиновић
Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 18.
Трстеник, 25. март 2017. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Тимок 0:0
ts_fktst16_timok_0-0_s – Стари ривали иако је сусрет завршен без голова, приказали допадљиву игру. Трстенички фудбалери већ више утакмица на домаћем терену играју у резервним белим клубским бојама (бојама за игру у гостима), што им очигледно не прија (за разлику од руководства клуба), нису успели да савладају голмана Тимока Владана Лилића, који је једноставно БРИЉИРАО на свом голу: одбранио је више тешких шутева домаћина, одбранио је и једанаестерац, командовао правовремено својом одбраном, пресецао сигурним интервенцијама високо набачене лопте домаћина и на крају добио искрене аплаузе од трстеничких навијача. Све честитке младом голману Зајечараца. Код домаћина, капитен Милић доминирао сигурном игром у одбрани...
– Гледалаца: 200. Судија: Јован Недељковић (Лесковац) 7. Жути картони: Парис, Перчевић (Трстеник ППТ), У. Николић, В. Петровић (Тимок).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Маринковић 6,5, Стојковић 7, Милић 7,5, Гашић 7,5, Парис 6,5 (од 75. Матић -), Марко Радивојевић 6,5 (од 78. Срејић -), Ристић 7, Митар Радивојевић 6 (од 55. Перчевић 6), Васић 7, Павловић 6,5.
ТИМОК: Лилић 9, Спасовски 7, Пуношевац 7, Ристић 7, Додић 7, У. Николић 6,5 (од 85. Вешковић -), М. Николић 7, Јоновић 6, Тодоров 6 (од 55. В. Петровић 6, од 86. Вучић -), Ћатић 6,5, Живановић 6,5. Играч утакмице: Владан Лилић.
– Бомба искусног Ненада Васића искоса са двадесет метара у 9. минуту окрзнула је стативу и био је то наговештај доброг фудбала на игралишту крај Мораве. Међутим, убрзо, гости су успели да умртве игру и до краја полувремена, иако су више нападали, домаћи нису били у прилици да озбиљније угрозе гол Лилића. И Зајечарци су у 25. минуту могли до поготка. Урош Николић је добро центрирао са десне стране, а капитен Трстеничана је неспретно интервенисао па је лопта погодила пречку.
Друго полувреме протекло је у непрестаним  нападима домаћих и право је чудо како бар једном нису савладали одличног Владана Лилића. Голман Тимока је био господар у свом шеснаестерцу. Похватао је све центаршутеве, пет-шест пута је спасао сигурне голове после удараца Васића, Ристића, Марка Радивојевића, Матића у последњем минуту, а у 63. минуту на чудесан начин интервенисао и одбранио пенал Марку Радивојевићу. Лилић је од гледалаца, по завршетку сусрета награђен великим аплаузом.

Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ M. Веселиновић

Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 17.
Деспотовоац, 18. март 2017.
ФК Слога – ФК Трстеник ППТ 1:1 (1:1)
ts_fktst16_slgdesp_2-0_s Деспотовац – Гледалаца: 250. Судија: Немања Митровић (Пријепоље) 7,5. Стрелци: П. Стојковић у 17. за Слогу Деспотовац, Васић у 15. за Трстеник ППТ. Жути картони: Марчетић, Радојевић, Тодоровић (Слога Деспотовац), Стојковић, Милошевић (Трстеник ППТ).
СЛОГА ДЕСПОТОВАЦ: Данијел Б. Милановић 7, Марчетић 6,5, Ђорђевић 6,5, Радојевић 7, Миленовић 6,5, Станојевић 7,5, Јовановић 6, Богдановић 6,5, Тодоровић 6,5 (Данијел Н. Милановић -), Стојковић 7,5, Илић 6,5.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Маринковић 6,5, Стојковић 6,5, Гашић 7, Милић 7, Парис 6,5, Мк. Радивојевић 6,5, Ристић 7, Мт. Радивојевић 6 (Настић -), Васић 7,5, Миловановић 6 (Цвејић 6).
Играч утакмице: Урош Станојевић.
Деспотовчани и Трстеничани ремизирали су пред око 250 навијача у мечу који је на отварању сезоне у Ђурђевом граду, одигран по лепом времену. Оба поготка и највише узбуђења виђено је у првих двадесетак минута утакмице. Домаћи су већ у четвртом минуту били у прилици, али је Миодраговић зауставио ударац Богдановића. Деспотовчани су после тога кренули још агилније, али то им се осветило у 15. минуту. Ненад Васић бивши играч домаћег клуба, побегао је одбрани тренера Ивановића, а онда приземним ударцем лопту послао у Милановићеву мрежу. Радост гостију трајала је непуна два минута, јер је капитен деспотовачког тима ударцем по земљи савладао Миодраговића и вратио наду да се може и до победе.

Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ из Деспотовца В. В.

Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 16.
Трстеник, 11. март 2017.
ФК Трстеник ППТ – ФК Власина 3:0 (1:0)
ts_fktsprlc17_vlas_3-0_sТРСТЕНИК - Гледалаца: 150. Судија: Никола Бабић (Алексинац) 7. Стрелци: Васић у 23, Марко Радивојевић у 55. и Митар Радивојевић у 66. минуту. Жути картони: Васић (Трстеник ППТ), А. Николић (Власина).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Павловић 7, Стојковић 7,5, Каровић 7,5, Милић 7,5, Парис 7 (од 84. Кнежевић -), Марко Радивојевић 8 (од 80. Перчевић -), Ристић 7,5, Митар Радивојевић 7,5, Васић 8, Миловановић 7 (од 68. Срејић 6,5).
ВЛАСИНА: Пешић 6,5, А. Николић 6, Милошевић 6, Ђокић 6, Милић 6, Марковић 6, М. Стојановић 6,5, Лапчевић 6, Б. Стојановић 5,5 (од 46. Јовић 6), Н. Стојановић 6 (од 52. Станковић 6), Величковић 6,5. Играч утакмице: Марко Радивојевић.
– На пролећној премијери, Трстеничани су освојили бодове и пропустили прилику да убедљивије славе. Већ у 10. минуту Митар Радивојевић је одлично пронашао Васића пред голом гостију, али је искусни нападач за мало био непрецизан. Нешто касније и Павловић је био у лепој прилици, а голман Пешић добро интервенисао. Домаћин је повео у 23. минуту после грубе грешке Лапчевића. Са 40 метара, уместо да избаци лопту на половину противника, неспретно је послао лопту у свој шеснаестерац право на груди искусног Васића који је лако савладао Пешића.
У финишу првог дела и гости су пропустили две добре шансе, непрецизни су били Марјан и Богољуб Стојановић. И у наставку је настављена серија промашаја домаћих. Свима је лакнуло у 55. минуту. Марко Радивојевић је са 30 метара из слободног ударца опалио као из топа и погодио десни угао Пешића. Коначан резултат поставио је његов брат Митар у 66. минуту. Миловановић је извео корнер на прву стативу, а полувисоку лопту млађи Радивојевић је главом сместио у мрежу;

Српска лига-ИСТОК пријатељска утакмица
Трстеник, 4. март 2017. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Табане 1970 2:1 (1:0)
ts_fktsprlc17_tabane_2-1_sТРСТЕНИК - Гледалаца: 50. Судија: Марко Спасојевић (Трстеник). Стрелци: Марко Радивојевић у 15. и Матић у 65. за Трстеник ППТ, а Бајић у 81. минуту за Табане.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић, Маринковић, Стојковић, Каровић, Милић, Парис, Ристић, Васић, Марко Радивојевић, Митар Радивојевић, Миловановић. Играли су још: Костић, Кнежевић, Матић, Гашић, Перчевић, Срејић, Егерић, Жупањац, Тоскић.
ТАБАНЕ 1970: Васић, Којић, Алексић, Гардић, Јанковић, Унковић, Јањушевић, Ристић, Мићуновић, Тимић, Милисављевић. Играли су још: Муса, Марић, Милутиновић, Бајић, Гем, Мартин.
- У генералној провери српсколигаша Трстеничани су још једном били успешнији од Јагодинаца. Јак ветар онемогућио је ривале да у првом полувремену прикажу очекивану игру, играло се прилично неповезано, а једину прилику домаћин је искористио у 15. минуту када је Алексић у свом шеснаестерцу оборио Николу Миловановића. Исти играч је извео казнени ударац, Васић је сјајно интервенисао, а одбијену лопту Марко Радивојевић је лако послао у мрежу. Да су оба ривала нестрпљиво чекала наставак сезоне, потврдило је друго полувреме. Већ у 59. минуту лепа прилика за Трстеничане. Ристић је дугом лоптом одлично упослио истуреног Матића, али је његов ударац са десетак метара завршио преко гола. Шест минута касније Матић се искупио за промашај и правовремено реаговао на одличан центаршут Стојковића са леве стране. Нешто касније лепу прилику пропустио је Марко Радивојевић. Гости су у финишу све снаге усмерили на напад и у 81. минуту, после велике гужве, најприсебнији је био Бајић и савладао Костића.

** Треба напоменути да је утакмица обиловала прекидима, неопрезним стартовима (који су прерастали у безобзирне), што је довело до више повреда играча (па и озбиљнијих), једног и другог тима. То уједно и говори да многи играчи нису још увек били физички спремни за већа оптерећења.

Пред почетак пролећног дела првенства
ТРСТЕНИК – у II део првенства ФК Трстеник ППТ улази са мање-више сличном екипом у односу на јесењи део. Екипу је напустио искусни првотимац Симовић, али се зато вратио дуго очекивани и велики таленат трстеничког фудбала Никола Миловановић, који је малтене целу годину паузирао због тешке повреде. Велика новина је, што ће у овом делу првенства екипу водити два тренера (по први пут у историји клуба), бивши играч Ћезене, Партизана, Напретка и Приштине, наш комшија из Врњачке Бање Владислав Ђукић, са старим-новим тренером ФК Трстеник Срђаном Гашићем, који већ познаје малтене цео играчки кадар Трстеника. Надамо се да ће својим искуством и знањем, а пре свега у доказаним успесима тренера Ђукића у Напретку и нарачито у Радничком (Ниш), подићи игру ФК Трстеника на виши ниво.
Због припрема, индексирања и ажурирања нових страница фудбала и видео галерије, почињемо тек сада да извештавамо са утакмица у Трстенику. Неке утакмице су снимљене, а са неких имамо само извештаје репортера. Ништа нисте пропустили, све ће се наћи на страницама трстеничког фудбала као и увек на правом месту, тј. веб-порталу trsteničani.rs (.com). Због очувања самог игралишта, које је доста оштећено и неуређено, Трстеничани су своје припремне утакмице играли у спортском центру у Крушевцу и по околним местима. Како је било јесенас у (одложено) одиграној утакмици са екипом из Власотинца, подсетимо се:
Власотинце, 31. август 2016. год.
ФК ВЛАСИНА – ФК ТРСТЕНИК ППТ 0:2 (0:0)
ts_fkts12_vlasina_3-1_s Извештај репортера „Спортског журнала“:
СРПСКА ЛИГА-ИСТ0К: Мудрији и спретнији Трстеничани славили!
Сумрак на Росуљи, Власина – Трстеник ППТ 0:2 (0:0)
Стадион Росуља. Гледалаца: 200. Судија: Данијел Нешић (Зајечар) 5,5. Сгрелци: Кнежевић у 67, Перчевић у 85. минуту. Жути картони: Илић (Власина), Џатић, Жупањац (Трстеник).
ВЛАСИНА: Младеновић 5,5, А. Милошевић 5,5, Јанковић 5,5 (од 83. Коцић -), Б. Милошевић 5, Илић 5,5, С. Ђокић 5, М. Стојановић 5, Н. Стојановић 5, Николић 5,5, Н. Ђокић 5, Станковић 5,5 (од 66. Б. Стојановић 5,5).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Џатић 7 (од 67. С. Кнежевић 7), Жупањац 6,5, Марковић 7, Л. Кнежевић 7, Стојковић 7, Радивојевић 7 (од 67. Срејић 6,5), Симоновић 7, М. Радивојевић 7 (од 82. Перчевић -), Васић 7, Ристић 7. Играч утакмице: С. Кнежевић
ts_fkts12_vlasina_3-1_s2– Тактички мудријом игром, спремнија екипа из Трстеника заслужено је однела три бода са Росуље. Власотинчани су у првом полувремену створили неколико прилика, али без реализације. Гости су у 26. минуту постигли и гол који је слаби судија, најпре признао, а онда поништио. Кнежевић се, у другом делу, лепо ослободио чувара и ударцем са 20 метара довео Трстеничане у вођсгво. Домаћини су наставили да нападају, стварали су прилике, али промене резултата није било. Пет минута пре краја гости су удвостручили предност, одбрана Власине је неспретно реаговала и омогућила Перчевићу да савпада голмана. – Репортер „Журнала“ Н. Радичевић.
СРПСКА ЛИГА ИСТОК – ФК Трстеник, СЕЗОНА 2016/17, пролећни део првенства | www.trstenicani.rs| ТС презентација ©  март, 2017. ТС-ФУДБАЛ