СРПСКА ЛИГА–ИСТОК, сезона 2016/17
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник, јесењи део првенства 2016/17.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 96 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – 96 година клуба
Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 10.
Прахово, 15. октобар 2016.
ФК Прахово – ФК Трстеник ППТ 0:1 (0:1)
ts_fktsjes16_nvasic_sts_fkts16_pahovo_tim_s– Моравски брзаци, научили трстеничке фудбалере да се чврсто и жилаво боре да би се одржали на површини. То им је било више него потребно у Прахову на дунавским водама. У разговору са тренером плавих Радивојевићем, сазнали смо да има и повређених у редовима Трстеничана, јер су поједини домаћи играчи играли оштро, а на моменте и грубо. Остало се рано без голмана, па је уместо играча, ушао голман новајлија у трстеничким редовима Стефан Милановић, који је овога пута показао своје квалитете међу стативама. Тренер истиче огромно залагање, пожртвовање и изузетну борбеност на терену свих играча и потпуну посвећеност утакмици. И овога пута је игром командовао стари борац и најбољи трстенички фудбалер у јесењем делу новог првенства Ненада Васић, (играч утакмице и на овом сусрету). Његовим голом у 31. минуту, ФК Трстеник је донео више бодова са гостовања (12), него са домаћег терена (7), што је нешто сасвим ново у игри Трстеничана, које је био глас да су „домаћа екипа“; сада се домаћинима „тресу гаће“ када долази Трстеник у госте. – (trstenicani.rs);
ПРАХОВО – Гледалаца: 150. Судија: Стеван Рашић (Лесковац) 5. Стрелац: Васић у 31. минуту. Жути картони: Видановић, Тодоровић (Дунав), С Кнежевић, Симовић, Митар Радивојевић (Трстеник ППТ). Црвени картони: Стефановић (Дунав) у 85, Миодраговић (Трстеник ППТ) у 23.минуту.
ДУНАВ: Савић Анђелковић 5, Слађан Богдановић 5, Кицорановић 5 (од 67. Петровић 5), Тодоровић 6, Видановић 6, Слободан Богдановић 5 (од 51. Николић 5), Пуљецовић 5, Вукић 5, Богословски 5,5, Филиповић 5 (од 51. Стефановић 5).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић -, Апостоловић - (од 23. С. Милановић 6), С. Кнежевић 6, Л. Кнежевић 6, Милић 6, Ристић 6,5, Марко Радивојевић 6 (од 60. Смиљковић 6), Симовић 6, Митар Радивојевић 6,5 (од 50. Плећевић 6), Васић 7, Срејић 6,5).
Играч утакмице: Ненад Васић.
ts_fktsjes16_smilanovic_s– Дунав није више неосвојива тврђава. После Моравац Ориона, Темнића 1924, Радничког из Свилајнца и Трстеничани су изненадили фаворизованог домаћина. Желели су један, а са игралиишта поред Дунава однели су три бода. Никола Богословски је из слободног ударца са 20 метара шутирао, истакао се Лазар Миодраговић. У 23. минуту голман гостију је изашао ван шеснаестерца, срушио Слободана Богдановића и као последњи играч одбране добио директан црвени картон. У 31. минуту хладан туш за домаћине, лопта је дошла из корнера и одмах се видело да ће бити опасно по Савића, одбрана је била лоше постављена, све је пратио искусни Ненад Васић и послао је у мрежу. Нападали су Прахоаљани у наставку без успеха, а играло се пред казненим простором Трстеничана, било је центаршутева, мрежа иза Стефана Милановића није се затресла. Шут Владана Николића у 60. минуту отишао је поред гола. У 76. Стефан Стефановић је покушао главом, а Милановић је био на месту. Последњу шансу имао је Михајло Пљецовић у 88, а голман гостију је лопту избацио у корнер.

Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ – С. Живковић

Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 9.
Трстеник, 8. октобар 2016.
ФК Трстеник ППТ – ФК Јединство (Б) 1:1 (1:0)
ts_fktsjes16_jedsb_1-1_sts_fkts16-jedbs_1-1_sТРСТЕНИК – Гледалаца: 250. Судија: Милош Милановић (Ћуприја) 6. Стрелци: Васић у 26 (из једанаестерца) за Трстеник ППТ, а Н. Костић у 59. минуту за Јединство. Жути картони: Каровић (Трстеник ППТ), З. Станковић, Н. Костић, Стефановић, Д. Станковић (Јединство).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Апостоловић 6 (од 53. Радмановац 6), Стојковић 6, Л. Кнежевић 6, Милић 7, Каровић 7,5, Марко Радивојевић 7,5, Симовић 6,5, Смиљковић 6,5 (од 83. Ристић -), Васић 7, Перчевић 6 (од 60. Срејић 6,5).
ЈЕДИНСТВО (Б): Данић 7,5, Цакић 7, Петровић 7, Д. Станковић 6,5, Стефановић 7, Н. Костић 7,5, З. Станковић 6,5, Никола Ђорђевић 6 (од 78. М. Костић -), Немања Ђорђевић 6 (од 46. Митровић 6,5), Арсић 7, Сретковић 6 (од 46. Илић 6,5).
Играч утакмице: Марко Радивојевић.
– И поред велике жеље да пред својим навијачима остваре трећу узастопну победу и потврде успех из Сокобање, Трстеничани нису успели да савладају добар тим из Бошњаца. У отвореној игри домаћин се на почетку боље снашао и голом Ненада Васића са пенала у 26. минуту дошао до вођства. Претходно је Марко Радивојевић оборен у шеснаестерцу од стране Цакића. Само три минута касније, после најлепше акције у овом делу утакмице, Радивојевић је добро шутирао, али за мало поред гола.
Најзрелију прилику гости су пропустили у 36. минуту. Немања Ђорђевић је одлично реаговао на центаршут З. Станковића, а млади голман домаћих Миодраговић сигурно инстервенисао. Већ у 48. минуту нова шанса за домаће. Голман Данић је спасао сигуран погодак после покушја Перчевића. Гости су до поравнања дошли у 59. минуту после велике грешке одбране Трстеничана. Цакић је извео аут на прву стативу, Митровић главом пребацико на другу, а најприсебнији био је Ненад Костић и лако саавладао Миодраговића. – Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ – М. Веселиновић.
** А да ли су судије оштетиле екипу ФК Трстеника, поништивши, (по снимку регуларан) погодак домаћина у 77. минуту, са још пар очигледних грешака, погледајте у приложеној репортажи или,
– Погледајте репортажу са утакмице у већем формату, Видео1617-Галерија5;
Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 8.
Сокобања, 1. октобар 2016.
ФК Озрен – ФК Трстеник ППТ 0:1 (0:1)
ts_fkts15-ozr_3-1_sCокобања – Гледалаца 200. Судија Јован Ђорђевић (Врање) 6,5. Стрелац: Каровић у 23. минуту. Црвени картони: Давидовић (Озрен), Митар Радивојевић (Трстеник).
ОЗРЕН: Јовановић 6, Давидовић 5,5, Стевић 6, Поповић 5,5, Мијајловић 6, Црепуља 5,5, Миловановић 6, (Мирковић 6), Гајић 7, Вујадиновић 6, (Тешић -), Радуловић 7, Стојаковић 5,5, (Урошевић -).
ТРСТЕНИК ППТ: Милановић 7, Апостоловић 7, Стојковић 6,5, Каровић 6,5 (Жупањац 6), Милић 7, Кнежевић 6,5, Марко Радивојевић 6,5, Симовић 6, Смиљковић 5,5, (Митар Радивојевић 5,5), Васић 7, Срејић 6, (Перчевић 6). Играч утакмице: Ненад Васић.
Одлука је пала у 23. минуту после корнера, Каровић је из близине гпавом убацио лопту у мрежу. У финишу судија Ђорђевић шаље у свлачионицу Давидовића због погрдних речи, а код госта Митра Радивојевића после кошкања.

Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ – М. Ђоровић

Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 7.
Трстеник, 24. септембар 2016. год.
ФК Трстеник ППТ – ОФК Синђелић 2:1 (1:0)
ts_fktsjes16_sindjelic_2-1_sТРСТЕНИК - Гледалаца: 200. Судија: Стефан Филиповић (Јагодина) 6,5. Стрелци: Васић у 37. и Симовић у 89. за Трстеник ППТ, а Петровић у 48. минуту за ОФК Синђелић. Жути картони: С. Кнежевић, Ристић, Симовић, Митар Радивојевић, Васић (Трстеник ППТ), Мијатовић, Н. Јовановић, Митић (ОФК Синђелић).
ТРСТЕНИК ППТ: Милановић 6,5, Апостоловић 6 (од 67. Л. Кнежевић 6,5), Ристић 6 (од 46. Жупањац 6,5),  Стојковић 6,5, Каровић 7, Марко Радивојевић 7, Симовић 8, Митар Радивојевић 6, Васић 7,5, Перчевић 6,5 (од 56. Срејић 6).
ОФК СИНЂЕЛИЋ: Бабић 6,5, Митровић 6 (од 59. Митић 6,5), Алија 6,5 (од 46. Јовић 6,5), Маринковић 6,5, Ценић 7, Мијатовић 7, М. Петровић 6 (од 68. Стоицев 6), Ракочевић 6, Лазаревић 6, С. Петровић 7, Н. Јовановић 6.
Играч утакмице: Владимир Симовић.
Изабраници новог (старог) тренера Ивана Радивојевића, савладали су веома добре Нишлије и прекинули низ од три узастопна неуспеха. Добар део првог полувремена „орлићи“ су били бољи ривал. Стално су нападали, али без правих прилика да се угрози голман Милановић. Једину праву прилику није искористио Филип Алија у 16. минуту када је на добар центар шут са десне стране за мало закаснио. Трстеничани су узвратили два минута касније. Ненад Васић је добро прошао по десној страни, али је из мртвог угла шутирао право у Бабића. Помало неочекивано домаћин је дошао у вођство после најлепше акције у 37. минуту. Био је то брз напад и мат у три потеза. Ристић је проиграо Перчевића, а искусни Ненад Васић је из прве погодио мрежу.
ts_fkts-sindj_2-1_irad_sts_fkts-sindj_2-1_zdimtr_sГости су и у наставку играли отворено и већ у 48. минуту изравнали резултат. Мијатовић је одлично центрирао, голман Милановић неспретно интервенисао, а одбијену лопту С. Петровић је лако послао у мрежу. Финиш утакмице потпуно је припао домаћину. Две лепе прилике пропустили су малади Митар Радивојевић и Милован Срејић, а погодак за сва три бода је дело Владимира Симовића у 89. минуту када је са ивице шеснаестерца, на асистенцију Л. Кнежевића, послао бомбу у саме рашље изненађеног голмана Бабића.

Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ – M. Веселиновић

Српска лига-ИСТОК 2016/17, коло 6.
Лебане, 18. септембар 2016.
ФК Радан – ФК Трстеник ППТ 1:0 (0:0)
ts_radan_fkts1617_1-0_s– Звони на узбуну. Трећи узастопни пораз плавих са Мораве. Иако су у појединим утакмицама били бољи од супарника, трстенички фудбалери изгубили бодове. Очигледно треба добро проучити претходне сусрете, пронаћи и отклонити грешеке (на грешкама се најбоље учи), па се за сусрет са нишким Синђелићем, у 7. колу, припремити максимално и физички и психички. Ето дербија и прилике за „рехабилитацију“.
ИЗВЕШТАЈ РЕПОРТЕРА СПОРТСКОГ ЖУРНАЛА:
У Лебану, домаћин тек у финишу сломио отпор гостију из Трстеника...
Лебане – Стадион поред Јабланице. Гледалаца: 300. Судија: Никола Бабић (Aлексинац) 8. Стрелац: Лапчевић у 84. минуту. Жути картони: Ћирић, Стојановић, С. Костић (Радан). Кнежевић, Стојковић, Џатић (Трстеник ППТ).
РАДАН: Илић 7, Анђелковић 7, Милошевић 6,5, Ћирић 7,5, Стојановић 8, Дојчиновић 7, Гроздановић 6 (Лапчевић 7), Цветковић 7, С. Костић 6,5 (Раденовић -), М. Станковић 7, Ранђеловић 7 (Момчиловић -).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, С. Кнежевић 6,5, Стојковић 6, Џатић - (Д. Кнежевић 6), Радмановић 7, Каровић 6,5, Радивојевић 6, Симовић 6, Радивојевић 6, Васић 7, Жупањац 6.
Играч утакмице: Стојановић.
У првом делу није било озбиљних прилика осим у 13. минуту кад је Ранђеловић циљао горњи леви угао, али је Моидраговић бравурозном интервенцијом послао логпуу корнер. До одласка на одмор виђена су два покушаја капитена Милоша Станковића, у 25. и 44. минуту.
Иницијатива и стални притисак на гол Миодраговића уродио је плодом у 84. минуту када је пала одпука о победнику. Цветковић је идеалнo послао са десне стране лопту по земљи у казнени пpocтop гостију, најсналажљивији Лапчевић, био је бржи од одбранеТрстеничана и савладао доброг Миодраговића.
Победа Радана је и добра најава пред историјску утахмицу у среду у Лебану, када у Купу ФС Србије гостује суперлигаш Чукарички.