СРПСКА ЛИГА–ИСТОК, сезона 2015/16
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник, пролећни део првенства 2015/16.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 96 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – пролећни део првенства

И за опроштај, 10 пролећних голова са ТС игралишта

ts_fkts16_prolece_sЗа крај пролећног дела првенства и опроштај од ФК Трстеника, ево ипак издвојених 10 голова постигнутих на игралишту крај Мораве. Пошто је пролећна сезона била слабија од јесење, није било великог избора голова код куће, због неефикасности домаће екипе. Карактеристично за овај део првенства је, што су већину одабраних голова постигли најмлађи играчи плавих. – Репортаже са утакмица и ТОП-10 голова погледајте и у Видео16-Галерији5;

Завршена такмичарска сезона ремијем у Зајечару

Зајечар 4. јун 2016. год. Коло 30.
Тимок – Трстеник ППТ 2:2 (2:0)
ts_fkts15_tim_1-0_sЗајечар – Гледалаца: 200. Судија: Младен Вељковић (Сокобања) 7. Стрелци: Л. Ћирић у 11, Вешковић у 28. минуту за Тимок, а Радивојевић у 61, Милић у 89. минуту из пенала за Трстеник. Жути картони: Марко Цветковић (Тимок), Парис, Младеновић, Јанковић (Трстеник).
TИМОК: Пешић 7,5, Васиљевић 7,5, Л. Ћирић 7, Голубовић 7, Трифунов 8, Марко Цветковић 7, Томић 7,5, Милош Цветковић 7,5, Вешковић 7, Јоновић 7, Јовановић 7.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Јанковић 7, Матовић 7, Савић 7,5, Милић 7,5, Парис 7,5, Срејић 8, Мајдевац 7, Радивојевић 7, Вукосављевић 7 (од 56. Младеновић 7), Перчевић 7 (од 46. Грујић 7).
Играч утакмице: Трифунов.
У 11. минуту Тимоковци су повели у акцији из три потеза. Високи штопер Аца Трифунов је дубинском лоптом по десној страни одлично упослио Цветковића, који је одмах центрирао пред гол, у гужви се најбоље снашао Ћирић и из близине је пласирао лопту у мрежу. Зајечарци су бољу игру у првом делу крунисали поготком у 28. минуту. Друго полувреме припало је гостима. Најпре је Радивојевић на асистенцију Милована Срејића смањио на 1:2, а минут пре краја, неопрезно је реаговао млади бек Лука Ћирић, оборио је Срејића и судија је показао на пенал. Са беле тачке сигуран је био капитен Трстеничана Милан Милић, за коначних 2:2. – допсиник „Журнала“, A. Н. Петковић.

Oбележен дан Крсне славе ФК Трстеник

Трстеник 3. јун 2016. год.
ts_slavkol16_sПразник посвећен Светом цару Константину и царици Јелени, у Трстенику се обележава традиционалним другим овогодишњим вашаром, а већ неколико година уназад ФК Трстеник ППТ, најстарији спортски клколектив у граду, обележава и прославља као своју Крсну славу. На свечаности одржаној у просторијама клуба, поред домаћина, тренера, играча и пријатеља клуба, присуствовали су Радомир Милуновић, помоћник председника Општине и гост из крушевачког Напретка, Милан Ристић. Свечаност сечења славског колача обавио је Момчило Ивановић, протојереј ставрофор Храма Свете Тројице у Трстенику. Колачар је био Радиша Марковић, председник Управног одбора, а дужност колачара за наредну годину преузео је Милан Милосављевић, комесар за делегирање фудбалских судија Расинског округа.
Прошле године ФК Трстеник ППТ је обележио 95 година од оснивања. Коло пре краја првенства српсколигаш са Мораве заузима средину табеле и већ је седам година један од бољих тимова српсколигашког Истока. Руководство клуба, на челу са Љубодрагом Шеровићем, је задовољно постигнутим, с' обзиром на многе кадровске проблеме, нарочито овог пролећа.
– Ову сезону, у односу на прошлу, одиграли смо у измењеном саставу. Напустили су нас голман Ненад Ђурић, играчи Владимир Крњинац, Предраг Васић,  Душан Вукајловић, Никола Рајковић и Немања Љубисављевић, а због повреде није наступао и Никола Миловановић. Задовољни смо учињеним, мада је могло и боље. Ипак подмладили смо тим. Предводници тог новог таласа су Милован Срејић, Марко Ристић, Митар Радивојевић и још неколицина играча из омладинског погона. Очекујем  да у наредној сезони, такође, будемо у врху – рекао је Шеровић, председник ФК Трстеник.
– репортер „Журнала“ М. Веселиновић

Дежурна докторка, умало играч утакмице

Трстеник 28. мај 2016. год. Коло 29.
Трстеник ППТ – Раднички (Свилајнац) 0:0
ts_fkts16_radsv_0-0_sНа опроштају од својих навијача, Трстеничани су пропустили прилику да савладају Свилајчане. Гости су допутовали само са једанаесторицом играча, све време се бранили и на крају заслужено освојили бод. Могао је домаћин половином првог дела да обезбеди убедљиво вођство. Невероватно је какве су све прилике пропустили неспретни Перчевић, Савић, Матовић и поново млади Срејић, када је на асистенцију Вукосављевића погодио стативу.
ТРСТЕНИК – Гледалаца: 150. Судија: Стеван Рашић (Лесковац) 7. Жути картони: Радивојевић, Савић, Арсић, Грујић (Трстеник ППТ), Синђелић, Милановић (Раднички).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Јанковић 6, Матовић 6,5, Савић 7, Милић 7, Парис 6, Срејић 6, Арсић 6, Радивојевић 6, Вукосављевић 6,5, Перчевић 6 (од 55. Грујић 6).
РАДНИЧКИ (С): Бјелица 7, Миленковић 6, Милановић 6, Богдановић 7, Вујчић 7, Радојевић 6,5, Синђелић 6, Поповић 6, Петровић 6,5, Пауновић 7, Илић 6. Играч утакмице: Милан Вујчић.
У другом полувремену, гости су одуговлачили игру и често, без потребе, превијали се по терену. Млада докторка Марина Ристић је имала пуне руке посла, можда је и претрчала више од појединих играча и како рече један од навијача, заслужила је да буде играч утакмице.
Гости су у 85. минуту замало могли до вођства. Стефан Илић је са десетак метара добро шутирао, а Миодраговић одлично интервенисао. Најзрелију прилику Трстеничани су пропустили у другом минуту судијске надокнаде времена. Матовић је центрирао право на главу Јанковића, а статива је спасла голмана Бјелицу. Репортер „Спортског журнала“ – М. Веселиновић.
– Погледајте репортажу са утакмице у већем формату, Видео16-Галерија5;

Два гола домаћина, за минут...

Сокобања 21. мај 2016. год. Коло 28.
Озрен – Трстеник ППТ 2:1 (2:0)
Сокобања – Стадион на Подини. Гледалаца: 150. Судија: Бојан Митровић (Пирот) 7. Стрелци: Вујадиновић у 4. и Стојаковић у 5. за Озрен, а Мајдевац у 55. за Трстеник ППТ. Жути картон: Перчевић (Трстеник ППТ).
ОЗРЕН: Јовановић 7, Давидовић 7, Мајкић 6,5 (Младеновић 7), Николић 6,5, Мијаиловић 7, Богдановић 7, Костић 7,5 (Урошевић -), Богојевић 7, Вујадиновић 7,5 (В. Кузмановић -), Радуловић 7, Стојаковић 7.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Јанковић 6,5, Матовић 6,5, Савић 7, Милић 7,5, Грујић 6 (Пантић 6), Мајдевац 7, Арсић 6, Перчевић 7,5, Парис 7, Младеновић 6,5.
Играч утакмице: Алекса Вујадиновић.
У сусрету без такмичарског значаја, Озрен је минималним резултатом савладао старог ривала. Већ у 4. минуту Вујадиновић из слободногударца непогрешиво шаље лопту у горњи угао, а само минут касније брзоноги Костић по десној страни бежи, центрира до Стојаковића, који скреће лопту у мрежу за 2:0. У 36. минуту Костић прави дар мар у одбрани гостију, али без завршног ударца.
У наставку гости бољи, па резултат тога је и гол Мајдевца, када је из гужве погодио мрежу Јовановића. У финишу гости су могли преко високог Париса и до бода, али је ударац главом завршио преко пречке; – Репортер „Журнала“ М. Ђоровић

Враћен дуг гостима за јесењи пораз

Трстеник 18. мај 2016. год. Коло 27.
Трстеник ППТ – Радан (Лебане) 2:0 (0:0)
ts_fkts16_radan_2-0_sts_fkts16_radan_2-0_sКада су се гости оправдано надали бар боду, (а уз мало спортске среће и целом плену), када су играли допадљив фудбал и били бољи противник на терену, у тим тренуцима нису ни обраћали пажњу на голобрадог младића плавих који је ушао у игру на полувремену. Ту своју самоувереност, су скупо платили. Млади Милован Срејић са својих 18 година, је показао свима на терену, како се бори за боје свог клуба, а не размишља о „летњем распусту“. За само 10-ак минута је са два „торпеда“ уништио и потопио зеленo-белу јахту из Лебана. Трстеничани су добили још једну своју фудбалску наду. Дуго се орио аплауз свих присутних младом момку, са једине трибине некадашњег популарног „вашаришта“ крај Мораве; – (tswebinfo).
– Маштовитост младог Срејића, погледајте и у већем формату, Видео16-Галерија5;
– Све утакмице код куће пролећног дела првенства, ФК ТРСТЕНИК ППТ – YOUTUBE;
ТРСТЕНИК – Гледалаца: 100. Судија: Милош Манојловић (Јагодина) 6. Стрелац: Срејић у 69. и 82. минуту. Жути картони: Мајдевац, Радивојевић, Младеновић (Трстеник ППТ), Стојковић, Соколовић-Јанковић, Милан Станковић (Радан).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 8, Каровић 7, Матовић 6,5, Парис 7,5, Милић 7,5, Мајдевац 7,5, Смиљковић 7 (од 86. Младеновић -), Арсић 7, Радивојевић 6,5, Вукосављевић 6,5 (од 46. Срејић 8), Перчевић 6,5 (од 79. Грујић -).
РАДАН: Соколовић-Јанковић 6,5, Стевановић 6, (од 46. Митровић 6,5), Смиљковић 6,5 (од 78. Стаменковић -), Д. Станковић 6,5, Милан Станковић 6, Стојковић 6, Стојановић 7, Мирољуб Станковић 7, Момчиловић 6,5, Милош Станковић 6,5, Младеновић 6 (од 74. Костић 6,5).
Играч утакмице:  Срејић.
Сјајна партија Милована Срејића; комплетан извештај репортера „ЖУРНАЛА“ М. Веселиновића

Све решено у другом полувремену

Варварин 15. мај 2016. год. Коло 26.
Темнић 1924 – Трстеник ППТ 2:1 (0:0)
Варварин – Гледалаца: 100. Судија: Милош Манојловић (Ћуприја) 8. Стрелци: Милетић у 58. и Сибиновић у 86. за Темнић, а Савић у 90. за Трстеник ППТ. Жути картони: Ћосић, Гашић, Сибиновић (Темнић), Срејић, Вукосављевић, Милић (Трстеник).
ТЕМНИЋ1924: Стојановић 7,5, Вукајловић 7, Ћосић 7, Радовановић 7,5, Гашић 7, Петровић 7, Бошковац 6,5 (Милетић 7,5), Рајковић 7,5, Павловић 7 (Манојловић -), Милошевић 7, Сибиновић 8.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7,5, Каровић 7 (Перчевић -), Матовић 6,5, Савић 7, Милић 7, Грујић 7, Мајдевац 7, Арсић 6,5, Радивојевић 6,5, Вукосављевић 7, Срејић 7 (Младеновић -).
Играч утакмице: Сибиновић.
Гости су први запретили, одличан ударац Милића са 20 метара у 8. минуту Стојановић је крајњим напором послао у корнер, после кога је Милић поново шутирао, али је тада пречка спасила Варваринце. Павловић се обрукао кад је лопту са пет метара послао изнад гола Трстеничана. Лепе шансе пропустили су Рајковић и Сибиновић. У наставку много шанси, али и голови. У игру је ушао помало заборављени Милетић, који је у 58. минуту одлично реаговао и повратну лопту са ивице казненог простора послао под пречку - 1:0.
Дилеме око победника решио је расположени Сибиновић у 86. минуту, али је претходно посао завршио Рајковић. Гости су у надокнади времена стигли до почасног гола, пошто је Савић, неометан, главом захватио лопту и савладао Стојановића; – Репортер „Журнала“ П. Јанев