СРПСКА ЛИГА–ИСТОК, сезона 2015/16
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник, јесењи део првенства 2015/16.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 95 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – 95 година клуба
Јесењи део 10. коло првенства
Бошњаце 17. октобар 2015.
ВАСИЋ ОВЕРИО БОДОВЕ...

ЈЕДИНСТВО – ТРСТЕНИК ППТ 0:2 (0:0)
ts_fkts_savic_sБошњаце – Гледалаца 200. Судија: Милош Манојловић (Јагодина) 7. Стелци: Љубисављевић у 55, Васић у 90. минуту. Жути картони: Стојановић, Koстић, Динић (Јединство); Љубисављевић, Исаиловић, Миљковић, Милић, Јанковић, Миодраговић (Трстеник ППТ).
ЈЕДИНСТВО: Данић 5,5, Стефановић 7, Д. Младеновић, Илић 6,5, Динић 7, Костић 6, Савић 6 (Марковић -), Стојановић 6, Младеновић 6, Грујић 6 (Нововић -), Костић -, Милутиновић 6 (Цакић -).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Јанковић 6,5, Адамац 7, Савић 8, Милић 7, Љубисављевић 7,5, Исаиловић 6 (Васиљевић -), Васић 7, Смиљковић 6,5 Трошић -), Вукосављевић 6, Перчевић 6,5.
Играч утакмице: Савић (Трстеник ППТ).
Узалудни су били напади домаћег тима, пропуштено је много прилика, али гости из две прилике постигли су два поготка и носе цео плен. Прва прилика и погодак, неко од гостујућих играча упутио је са леве стране центар шут, лопта је погодила стативу, одбила се на главу Љубисављевића, коме није било тешко да са неколико метара матира Данићa. У последњем минуту, гости су удвостручили предност. После контре на правом месту ce нашао Васић. – Репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ - С. В.
ts_fkts_sgasic_sИз табора плавих: „Долазимо са гостовања где смо победили, али резултат не говори да је то била веома тешка утакмица. Домаћин је био изразито надмоћнији у првом полувремену, имао је две изванредне прилике (стативу и стопроцентну прилику, у којој се истакао наш млади голман); међутим одбрана је доста квалитетно и пожртвовано одрадила свој део задатка, где су се пре свих истицали Савић, Милић, Љубисављевић и Адамац. На полувремену смо променили начин игре који се показао веома успешним. Врло брзо смо повели, где је на једну одбијену лопту Љубисављевић одлично пратио акцију и лагано главом спровео лопту у мрежу. Већ тада смо играли много лакше, повезаније и акције су се доста опасно завршавале по домаћина. Наша одбрана је и даље била на високом нивоу где је доминирао, непрелазни штопер Савић. У самом финишу, Смиљковић је у веома брзој контри милиметарски упослио Васића, који је маниром искусног мајстора дриблинга, лако савладао домаћег голмана, па је већ тада је кренуло славље плавих. Добили смо доста жутих картона, беспотребних и незаслужених, тако да већ од данас спремамо екипу за утакмицу са комшијама, долази намТемнић из Варварина...“ - у телефонском разговору нам је јавио тренер плавих са Мораве, Срђан Гашић.

Јесењи део 9. коло првенства
Трстеник 10. октобар 2015. год.
Пожртвовано и борбено, али без голова...

ТРСТЕНИК ППТ – Моравац ОРИОН 0:0
fkts_mror_0-0_s1ts_fkts_mororn_0-0_s2Трстеник– Много жара, борбе и трчања, али због лоших услова за игру, без правих шанси, лепих акција и голова. Киша која је непрекидно падала и лош терен, нису дали играчима да покажу више. Ова утакмица иако је обиловала дуелима, завршила се без голова па ће се брзо заборавити, али по лошем суђењу ће остати Трстеничанима дуго у сећању. Прегледом видео снимка утакмице (уверите се и сами), Трстеничанима је поништен регуларан погодак, због рекламираног офсајда, који како смо видели, није постојао, а у другом полувремену уместо пенала, судија је извукао лопту испред шеснаестерца?? Репортажа показује да је ФК Трстеник драстично оштећен. ФСРИС треба добро да прегледа снимак са ове утакмице...
– Већи формат видеа, погледај на таблету и мобилном Видео-Галерија5
Борбено и пожртвовано, без голова - извештај репортера „ЖУРНАЛА“, М. Веселиновић

Јесењи део 8. коло првенства
Бор 4. октобар 2015. год.
И са десет играча, до пуног плена...

ОФК БОР – ТРСТЕНИК ППТ 0:3 (0:1)
ts_fkts_okt15_trng_sБор - Стадион: Градски. Гледалаца: 200. Судија: Александар Илић (Параћин) 8. Стрелци: Мајдевац у 30, Перчевић у 54, Миловановић у 90. из једанаестерца. Жути картони: Стаменковић, Ђошевски, Крстић, Станојевић, Тончић, Станковић, Чауревић (ОФК Бор), Каровић, Миодраговић (Трстеник ППТ). Црвени картони: Јанковић у 65. (Трстеник ППТ).
ОФК БОР: Траиловић 6, Марковић 5,5, Николић 6, Стаменковић 5, Станојевић 5,5, Крстић 5,5 (од 60. Станковић 5,5), Терзић 5,5, Чауревић 5,5, Алексић 5 (од 46. Тончић 5,5), Ђошевски 5,5 (од 54. Ристић -), Младеновић 5,5.
fkts_gpercevic_sТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Јанковић 7, Адамац 7, Каровић 7,5, Милић 7,5, Љубисављевић 7,5, Мајдевац 8 (од 65. Арсић 7), Исаиловић 7 (од 49. Миловановић 7), Васић 7,5 (од 73. Васиљевић 7), Вукосављевић 7,5, Перчевић 8.
Играч утакмице: Горан Перчевић
Лакше него што су очекивали, фудбалери Трстеника освојили су три бода у Бору. Домаћину гори под ногама због лошег старта. Имају само бод, и против Трстеничана играли су на све или ништа. Ипак, налети Борана су били безуспешни, а из две контре на другој страни, Мајдевац и Перчевић су погодили и одредили даљи ток утакмице. До краја, још једну контру за госте, после прекида, повукао је Васиљевић, над којим је направљен пенал у последњем минуту. Сигуран са беле тачке био је Миловановић.

репортер „Спортског ЖУРНАЛА“ - С. Ж.

Јесењи део 7. коло првенства
Трстеник 26. септембар 2015. год.
Тешком муком, али потпуно заслужено...

ТРСТЕНИК ППТ – ОФК СИНЂЕЛИЋ 1:0 (0:0)
fkts_sndj_1-0_sЗнало се да ће овај сусрет бити веома значајан за обе екипе, али и да ова два тима негују фер фудбал пун акција, шанси и голова. Свега је било, али само један погодак, и то у мрежи Нишлија. Ова утакмица је посебно била значајна за трстеничке плаве, просто је било fkts_golman_lzrm_s„бити или не бити“.
То је у првом полувремену и допринело да домаћин игра под оптерећењем, притиском и од силне жеље да дође до поготка, грешио у акцијама.Међутим ређале су се шансе на обе стране. Посебно истичемо младог трстеничког голмана Лазара Миодраговића, који је одбранио, просто речено, неколико голова већ виђених у мрежи домаћина. Али, плаве са Мораве све то није деконцетрисало, па су у другом делу утакмице кренули на све или ништа. Ређали су се напади и на једној и на другој страни, гости никако нису желели да се бране по сваку цену, опасно су вребали и стварали своје прилике.
fkts_sndj_1-0_s2 Међутим, капитен Трстеника, Влада Крњинац је држао све под контролом, пресецао акције гостију, делио лопте домаћим крилима и нападачима, приморавао госте да праве бројне прекиде над њим. Гол је постигнут из корнера, набачену лопту је скренуо штопер домаћих Савић у 68. минуту, таман толико да превари голмана Нишлија, и она је завршила у мрежи. Тек тада су почеле муке по домаћина, јер је убрзо стрелац водећег поготка домаћих Савић, беспотребно играо руком у шеснаестерцу гостију, иако је већ имао жути картон!? Опет је тада на сцену ступио млади голман домаћих Миодраговић, који је одбранио пар стопроцентних шанси гостију, а капитен Крњинац је преузео игру у средини, повезао задњи ред одбране, па су гости ипак отишли кући без бодова.
Голман Трстеничана бриљирао - извештај репортера „ЖУРНАЛА“, М. Веселиновић

Јесењи део 6. коло првенства
Деспотовац 19. септембар 2015. год.
Прва победа и три бода за Слогу...

СЛОГА – ТРСТЕНИК ППТ 2:0 (1:0)
ts_slg_0-2_2011_sДеспотовац - Гледалаца. 100. Судија: Милош Петровић (Алексинац) 7. Стрелци: П. Стојковић у 17. из пенала и И. Димитријевић у 89. минуту. Жути картони: Димитријевић, Гојковић и М. Станковић (Слога Деспотовац), Смиљковић (Трстеник ППТ). Црвени картон: Аздејковић (Tpcтeник ППТ) у 17. минуту.
СЛОГА ДЕСПОТОВАЦ: Чампар 7, Л. Стојковић 7, Ракић 6, Перовић 7,5, Богојевић 6,5, Јовић 6 (од 46. М. Станковић 6,5), Попов 6,5 (од 89. Маленовић -), Димитријевић 8, П. Стојковић 6,5, Тимић 6,5 (од 68. Јевремовић -).
ТРСТЕНИК ППТ: Аздејковић -, Јанковић 6, Адамац 7, Каровић 6,5, Милић 6 (од 46. Ж. Миловановић 6), Арсић 6, Крњинац 7, Срејић 6,5 (од 17. Миодраговић 7), Мајдевац 6,5. Играч утакмице: И. Димитријевић
Игора Димитријевића је у продору, срушио Аздејковић, судија је показао на пенал, а голману гостију доделио црвени картон. Уместо Исаиловића, у игру је ушао млади голман Лазар Миодраговић и Предраг Стојковић га је одмах савладао за предност домаћину. Две прилике имао је домаћин у наставку, ударац Гојковића је одбранио голман Трстеничана, а у 45. минуту лепо је центрирао Гојковић, кикс одбране није искористио Jовић, шутирао је у голмана. Коначан резултат постављен је у 89. минуту, Игор Димитријевић је лукавим ударцем по земљи погодио доњи десни угао.